Lifemed Tıp Merkezi

FUE Saç Ekim Tekniğinin Avantajları Nelerdir?


FUE Saç Ekim Tekniğinin Avantajları Nelerdir?


FUE tekniği genel olarak FUT tekniğine göre daha çok tercih edilen saç ekim teknikleri arasında yer

FUE tekniği genel olarak FUT tekniğine göre daha çok tercih edilen saç ekim teknikleri arasında yer almaktadır. Ayrıca FUT saç ekim tekniğinin eskisi kadar sık kullanılmadığını söylemekte mümkündür. Peki, FUE tekniğinin avantajları nelerdir? gelin şimdi bu tekniğin avantajlarına daha yakından göz atalım.

Saç Ekimi Hakkında Tüm Bilgiler

FUE saç ekim tekniğinin avantajları nelerdir?

FUE saç ekim tekniği oldukça önemli avantajlar ile ön plana çıkan bir saç ekim tekniği olmaktadır. Diğer saç ekim tekniği FUT’a göre ayrıcalıklı bir konumda yer alan FUE tekniği, özellikle saçların alındığı kısımda dikiş ya da yara izi bırakmaması ile etkili bir konumda yer almaktadır. Bunların yanı sıra;

-          FUE tekniğinde saçların alındığı kısım sadece ense ile kısıtlı değildir. Kulakların üst kısımlarından da saç kökleri almak mümkün olmaktadır.

-          Saç köklerinin alınması mikromotorlar sayesinde gerçekleştirildiği için köklerin alındığı bölge daha hızlı bir şekilde iyileşme göstermektedir.

-          Aynı zamanda FUE tekniğinde kullanılan mikromotorlar oldukça kısa sürede daha fazla saç kökü alınmasına olanak sağlamaktadır.

-          FUE saç tekniğinde bir seansta 4 bin – 8 bin arasında saç teli alınabilmektedir.

-          Saç köklerinin alındığı bölgede herhangi bir şekilde dikiş ya da yara izi kalmamaktadır.

-          Saç ekiminin yapılmasından bir gün sonra kişi günlük hayatına dönebilmektedir.

-          Yaklaşık olarak 1 hafta sonra yapılan saç ekimi hiçbir şekilde belli olmamakta ve doğal saç görünümü oluşmaktadır.

28 Ekim 2013 Pazartesi - 22:40