Randevu Formu

Aşağıdaki formu doldurup göndermeniz durumunda en kısa sürede sizinle irtibata geçeceğiz.

444 54 33
444 54 33
petct_1

Tıp alanında büyük bir devrim olarak adından söz ettiren PET CT birçok alanda kullanılabilmekle beraber genellikle onkoloji alanında kullanılmaktadır. Bilindiği üzere onkoloji kanser vakaları üzerinde yoğunlaşmış bir bilim dalı olarak işlev görmekte ve çalışmalarını yürütmektedir. Çağımızın hastalığı olarak adlandırılan kanser tanı ve tedavi noktasında erken evrelerde yakalanabilirse saptanabilirse kurtulma olasılığı oldukça yükselmektedir ve hemen hemen bu şekilde erken tanı yapılabilen kanser vakalarının tamamı tedavi edilebilmektedir. Aslında PET CT nerelerde kullanılır sorusundan ziyade PET CT tekniğinin hangi hastalıklar üzerinde etkili tanı ve tedavi fırsatı verdiğini söylemek daha doğru olacaktır. Ayrıca nöroloji yani genel anlamda sinir sistemi bozuklukları ya da hastalıkları üzerinde çalışan bilim dalı da bu tekniğe zaman zaman başvurmaktadır.

PET CT

PET CT hangi kanser vakalarında kullanılmaktadır?

PET CT özellikle kanser vakalarında erken tanı koyma noktasında oldukça büyük bir öneme sahiptir. Özellikle akciğer kanseri vakalarında erken teşhis etmede yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Malign, melanoma, lenfome, özefagus ve mide tümörleri, primer kemik tümörleri, baş ve boyun tümörlerinde erken teşhis sağlamaktadır. Diğer kanser vakaları olan meme kanseri, jinekolojik yani kadın hastalıkları kanserleri, kolorektal kanserler, deri kanserleri, kolon kanserleri gibi durumlarda da etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Dahası önceden tespiti yapılmış tümörleşmiş hücrelerin iyi huylu (benign) mu yoksa kötü huylu (malign) mu olduğunu tespit etme aşamasında da kullanılmaktadır.Paylaşın!

Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email

Facebook

Twitter

YouTube

Instagram

Follow Me on Instagram
 • Cinsel yolla bulaşan hastalıkların genel belli başlı belirtileri ve ölüme kadar gidebilen çok ciddi çeşitli sonuçları bulunmaktadır. #cinselsağlık #cinselsağlıkpolikliniği #cinselgeçişlihastalıklar #cinsellik ##cinselyollabulaşanhastalıklar #vajinismus #tanıvetedavi #bağdatcaddesi #kadıköy #lifemed

  lifemedsaglik: "Cinsel yolla bulaşan hastalıkların genel belli başlı belirtileri ve ölüme kadar gidebilen çok ciddi çeşitli sonuçları bulunmaktadır. #cinselsağlık #cinselsağlıkpolikliniği #cinselgeçişlihastalıklar #cinsellik ##cinselyollabulaşanhastalıklar #vajinismus #tanıvetedavi #bağdatcaddesi #kadıköy #lifemed"
  3
  0
 • Çekinmeyin, ertelemeyin, tedaviye gelin... #vajinismus #cinselisteksizlik #cinselyaşam #kadın #erkek #sağlık #cinselsağlık #cinselsağlıkmerkezi #tanıvetedavi #bağdatcaddesi #kadıköy

  lifemedsaglik: "Çekinmeyin, ertelemeyin, tedaviye gelin... #vajinismus #cinselisteksizlik #cinselyaşam #kadın #erkek #sağlık #cinselsağlık #cinselsağlıkmerkezi #tanıvetedavi #bağdatcaddesi #kadıköy"
  6
  0
 • Cinsel sağlık polikliniğimiz hizmetinizde... #cinselişlevbozukluğu #cinselsağlık #vajinismus #tanıvetedavi #kadınhastalıkları #üroloji #bağdatcaddesi #lifemed #çiftehavuzlar #kadıköy

  lifemedsaglik: "Cinsel sağlık polikliniğimiz hizmetinizde... #cinselişlevbozukluğu #cinselsağlık #vajinismus #tanıvetedavi #kadınhastalıkları #üroloji #bağdatcaddesi #lifemed #çiftehavuzlar #kadıköy"
  4
  0
 • Sevdiklerinizle geçireceğiniz mutlu bayramlar dileğiyle... #lifemed #ramazanbayramı #iyibayramlar #şekerbayramı

  lifemedsaglik: "Sevdiklerinizle geçireceğiniz mutlu bayramlar dileğiyle... #lifemed #ramazanbayramı #iyibayramlar #şekerbayramı"
  9
  0
 • #ağızkokusu #ağızkokusu #tedavisi #dişsağlığı #ağız #ağızbakımı #kötünefes #insanilişkileri #bakım #kbb

  lifemedsaglik: "#ağızkokusu #ağızkokusu #tedavisi #dişsağlığı #ağız #ağızbakımı #kötünefes #insanilişkileri #bakım #kbb"
  3
  0
 • #dişsağlığı #estetikdiş #dişbeyazlatma #implant #protez #dişprotezi #lamine #ağızbakımı #diş #lifemed #bağdatcaddesi #çiftehavuzlar #kadıköy

  lifemedsaglik: "#dişsağlığı #estetikdiş #dişbeyazlatma #implant #protez #dişprotezi #lamine #ağızbakımı #diş #lifemed #bağdatcaddesi #çiftehavuzlar #kadıköy"
  3
  0
 • Dyt. Burcu Gökçe Yılmaz Sorularınızı Yanıtlıyor... #beslenmevediyet #beslenme #ramazan #oruç #ramazandabeslenme #sağlıklıbeslenme #kiloproblemleri #zayıflama #diyet

  lifemedsaglik: "Dyt. Burcu Gökçe Yılmaz Sorularınızı Yanıtlıyor... #beslenmevediyet #beslenme #ramazan #oruç #ramazandabeslenme #sağlıklıbeslenme #kiloproblemleri #zayıflama #diyet"
  10
  0
 • #iftar #lifemediftar #iftaryemeğimiz #köşkbahçe #ramazan #oruç #çalışanlarımız #teşekkürederiz #lifemedailesi #iftaryaptıkbiz #bağdatcaddesi #kadıköy #çiftehavuzlar #lifemedtıpmerkezi www.lifemed.com.tr

  lifemedsaglik: "#iftar #lifemediftar #iftaryemeğimiz #köşkbahçe #ramazan #oruç #çalışanlarımız #teşekkürederiz #lifemedailesi #iftaryaptıkbiz #bağdatcaddesi #kadıköy #çiftehavuzlar #lifemedtıpmerkezi www.lifemed.com.tr"
  15
  0
 • Lifemed geleneksel iftar yemeği 2015 #bizbiraileyiz #lifemedailesi #iftar #ramazan #oruç #iftardayız #köşkbahçe #ifyaryaptık #çalışanlarımız #teşekkürederiz #bağdatcaddesi #çiftehavuzlar #kadıköy

  lifemedsaglik: "Lifemed geleneksel iftar yemeği 2015 #bizbiraileyiz #lifemedailesi #iftar #ramazan #oruç #iftardayız #köşkbahçe #ifyaryaptık #çalışanlarımız #teşekkürederiz #bağdatcaddesi #çiftehavuzlar #kadıköy"
  16
  0
 • Yaza özel ekonomik checkup paketimiz için; 444 54 33 bilgi alın. www.lifemed.com.tr #checkup #sağlık #testler #ekonomik #kadın #erkek #sağlıktaraması #sağlıkpaketi #lifemed

  lifemedsaglik: "Yaza özel ekonomik checkup paketimiz için; 444 54 33 bilgi alın. www.lifemed.com.tr #checkup #sağlık #testler #ekonomik #kadın #erkek #sağlıktaraması #sağlıkpaketi #lifemed"
  5
  0