Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME

HI-FU (Doublo Fokus Ultrason)


HI-FU (Doublo Fokus Ultrason) Nedir?

Fokus ultrason ameliyatsız gençlesme olarak da adlandırılan bir yöntemdir.

HI-FU (Doublo Fokus Ultrason)'nun Avantajları Nelerdir?

Cildin taşıyıcı dokularına odaklanarak cildin yukarı doğru gerdirilmesine imkan tanır. Temelinde kollajen üretimini arttırmak yatmaktadir.

Bunu şöyle açıklayabiliriz: Cildin en alt katmanlarında yer alan dokular ses dalgaları ile uyarılır. Bu uyarılma kollajen üretimini tetikler. Yıllar geçtikçe görülen sarkma durumu kollajen üretiminin eksilmesi ile doğrudan ilişkilidir. Dolayısıyla bu uygulama ile güçlenmiş bir bağ dokusuna bağlı olarak kazanılmış sıkı ve genç bir cilde sahip olmak mümkündür.

Yüz ve boyun bölgelerinde kullanılabilen Fokus Ultrasonun uygulama dalgalarını taşıyan başlığın cilde temas ettirilmesi ile cildin 4,5 milimetre kadar altına odaklanabilen Fokuslu Ultrason ile uygulama yapılmaya başlanır. Ses dalgaları ile kollajen üretimi tetiklenir. Uygulama öncesi ağrı duyarlılığı fazla olan hastalara lokal ya da blok anestezi yapılmasında hiçbir sakınca yoktur. Ama bu işlem insanda uygulama öncesi anestezi gerektirecek bir his uyandırmaz.

Doublo Ameliyatsız Yüz Gerdirme

Lazer uygulamalarının verdiği acı kadar bir acı verir diyebiliriz. Uygulama sonrası ilk andan itibaren başlayan etki her geçen gün daha da belirginleşir. Bir ay sonra etkiler göz ile görünür hale gelir. Tam olarak sonuç alınması ise 6 ayı bulabilir. Fokuslu ultrason ile cilt gençleştirme ciltte kollajen üretimini uyardığı için sonuçlar uzun süreli olarak etkisini göstermektedir. Uygulama sonrasında ciltte hafif kızarıklıklar meydana gelebilir.

HI-FU (Doublo Fokus Ultrason) Hangi Bölgelere Uygulanır?

Bu işlem kollajen üretimini arttırmaya yönelik bir uygulama olduğu için kollajen üretiminin azalmaya başladığı 40’lı yaşlardan itibaren uygulanmaya başlanır. Hamilelik ve emzirme gibi dönemlerde uygulanmaması tavsiye edilir. Ayrıca işlem dekolte, boyun, gıdı, alın, yanaklar ve şakak gibi bölgelere rahatlıkla uygulanabilmektedir. 

Detaylı bilgi için randevu alabilir veya 444 54 33 çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Bilgilendirme amaçlıdır.

 • Doğal yüz liftingi
 • Kaş kaldırmada patentli
 • Alın kırışıklıklarını azaltma
 • Gıdı ve boyun toparlama
 • Kırışıklık tedavisi
 • Sarkan kol içleri
 • Dış bacak ve iş bacak düşüşleri
 • Karın bölgesi gevşekliği
 • Nazolabial çizgi derinliğinde azaltma
 • Yanak toplama
 • Yüz ovalinde hat belirler

Uygulamadan hemen sonra akut bir iyileştirme gözlemlenebilir. Etki her geçen gün daha belirginleşir. Yara iyileşme mekanizmasını göz önünde bulundurursak üç ayın sonunda maksimum etki ortaya çıkar. Doublo HIFU "odaklı yüksek frekanslı ultrasound" işlemi kolajen üretimini uyardığı için sonuçlar uzun süre kalıcılık taşımaktadır.

Uygulama esnasında hastalar hissettikleri acıyı genellikle "sıcak iğne batması" olarak ya da hafif ısı hassasiyeti olarak tanımlamaktadır.

Ultrasound ile cilt germe süresi, uygulama yapılan bölgeye göre 30-75 dakika arasında değişmektedir. Doublo ile cilt germe tek seanslık bir uygulamadır. Kişi eğer tekrar yaptırmak isterse en erken 6 ay en geç 2 yıl içerisinde tekrarlanabilmektedir.

Yüz ovalitesinde kaybı olan, çene çizgisinde bozulma ve sarkma olan hastalarda, yanaklara, gıdı bölgesindeki sarmayı düzeltmek amacı ile boyuna, kaş kaldırmak amacı ile kaş - alın bölgesine, göz dışı ve alt kısmındaki kırışıklıkları azaltmak amacı ile göz çevresine, kol içi sarkmalarına, iç bacak - dış bacak bölgesindeki düşüşlere ve karın bölgesindeki gevşek dokunun toparlanmasında endikedir.

Doublo ile yüz, boyun ve vücut başlıklarıyla hedeflenen uygulama bölgelerinde cildin 1,5 mm - 3mm - 4,5 mm ve 13 mm altına odaklanmış yüksek frekanslı ultrasound dalgaları ulaşır ve kolajen üretimini artıran küçük ısı hasarları oluşturur. İşlem esnasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez.

Cerrahi operasyona gerek kalmadan, sarkmış cilt ve dokular yeni kolajen tetiklenmesi sayesinde toparlanır, kırışıklıklar azalır. Yanma, cilt pigmentasyonu gibi yan etkiler olmaması amaçlanarak her renk ve her cilt tipinde uygulanablir.

 • İnsan yaşlandığında cilt ve cilt alt dokuları da yaşlanır. Ciltteki fibroblast ve kolajenle beraber cildin bir çok fonksiyonu azalır. Bu süreçte cilt elastikiyetini kaybeder ve volum kaybı yaşar.
 • Yaş sınırı olmadan doğru tedavi teşhisi konduğu takdirde her yaşa uygulanabilir.

Doublo-A Dermis ve SMAS tabakalarında termal koagülasyon oluşturarak cilt kaldırma sağlayan bir HIFU (Yüksek Yoğunluklu Odaklı Ultrason) sistemidir. Cildin 13 mm altına güçlü bir termal koagülasyon oluşturarak, yağ parçalanmasını ve vücudun doğal şekil almasını sağlar. Karın bölgesi ve çevresinde 2 cm ve üzerinde ki yağlanmalarda uygulama yapmak mümkündür.

İnsan 16-20 khz aralığında ki ses dalgalarını duyabilir. 20 khz ve üzeri ses dalgaları yüksek frekanslı ultrasounddur. Oluşturulan ultrasound enerjisi maksimum odaklanma noktasında termal enerjiye dönüşerek cildin üst tabakasına zarar vermeden istenilen doku derinliğine yani smas fascai tabakasına odaklanmakta ve üzerinde termal koagülatif alan oluşturmaktadır. Deri altında ki bu ısı ortalama 60-70 cantigrad derecedir ve bağ dokusunda kolajen üretimini artıran küçük ısı hasarları oluşturmaktadır.