Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Hydrafacial Cilt Bakımı


Hydrafacial cilt bakımı nedir?

Cildin ihtiyaç duyduğu yenilenmeyi ve temizliği karşılamak amacıyla yapılan hydrafacial cilt bakımı, vakum yöntemi ile cildin derilemesine arındırılmasını sağlayan bir uygulamadır. Vakum yöntemi sayesinde kapanmış gözeneklerin açılmasında tercih edilen uygulama siyah noktalar, akne izleri ve leke tedavisinde kullanılmaktadır. Cilt üzerinde nemlendirme, antioksidan koruma, soyma, yenileme ve temizlik gibi etkileri bulunan Hydrafacial cilt bakımı, zarar gören epidermisin onarılmasına yardımcı olmaktadır.

Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial Cilt Bakımı Ne Tür Ciltler Üzerinden Uygulanır?

Cildimiz çevresel faktörlerin etkisiyle deforme olmayan uygun bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra yanlış yapılan makyaj uygulamaları, cildin uzun süre güneş ışığına maruz kalması, cilde uygun olmayan kozmetik ürünlerinin kullanılması gibi durumlarda cildin hava alamamasına bağlı olarak gözenekler kapanmakta, yeterli miktarda nem ve hava alamaz hale gelmektedir. Cildin alt katmanlarında oluşan ölü hücre birikimi yorgun, yaşlı ve kırışık bir görünüme neden olmaktadır. Hydrafacial cilt bakımı akne ve siyah noktalarda, yağlı ciltlerde, kırışıklıklarda, tıkalı gözeneklerde ve cilt lekelerinde uygulanabilmektedir. Her yaştan kişiye yapılabilen bir uygulamadır.

Hydrafacial Cilt Bakımı

İçeriğinde bulunan peptit, antioksidan, hyaluronik asit ve nemlendirme özellikli solüsyonu ile cildin canlandırılması ve ihtiyaç duyduğu nem dengesinin korunması amacıyla tercih edilebilmektedir.

Genellikle yağ birikiminin yoğunlaştığı T bölgesinde oluşan siyah noktalar, büyümüş gözenekler ve akneler üzerinde uygulanabilmektedir.

Hydrafacial Cilt Bakımı Kaç Seansta Uygulanır?

Cildin yapısına ve ihtiyaç duyduğu bakıma göre seans sayısı değişmektedir. Genellikle ortalama haftada bir 4-6 seanslık kürler tercih edilir ancak doğru teşhis için dermatolog muayenesinden geçmek gereklidir. Yalnızca temizleme ve bakım için ayda bir yaptırılması önerilen bir uygulamadır.

Hydrafacial Cilt Bakımı

Hydrafacial Cilt Bakımının Etki Alanları Nelerdir?

1) Hydro dermabrazyon : Su ve oksijen birleşimi ile cilde uygulanan vakumlama, ölü hücrelerden arındırma ve nem dengesini sağlama üzerinde kullanılmaktadır. Uygulama alanları; yağlı cilt temizliği, güneş lekeleri, cilt tonu düzensizliği, yaşlılık lekeleri, sivilceler ve siyah noktalar.
2) Oksijet : Basınçlı oksijen ve disitile su ile cilde uygulanan oksijet işleminde cildin nem miktarının arttırılması, lifting etkisi yaratmak, kan ve lenf dolaşımını hızlandırmak ve parlaklık kazandırmak hedeflenir.
3) Vakum kalemi : Siyah noktalar ve gözenek temizlemede tercih edilir. Lenf drenaj etkisi amacıyla yapılan masaj uygulaması kan dolaşımını düzenler.
4) Mikro akım Biolift : Düşük voltajlı enerjinin kolajen yenileme, yüz kaslarını germe ve gözenek küçültme ile cilde üzerine uygulandığı mikro akım biolift, kırışıklara yönelik olarak tercih edilir.
5) Led tedavi : Düşük enerjili biyolojik soğuk foton ışıkları aracılığıyla cilde yapılan yumuşak ve doğal bakım işlemidir. Gözeneklerin temizliği ve cilt renginin düzensizliği üzerinde etkili olmaktadır.
6) Yüksek frekans : Cilt bakım ürünlerinin emilim hazını arttıran ve UV ışınları üreten yüksek frekans gözle görülmesi güç, mikro yaralar üzerinde etkilidir.
7) Elmas dermabrazyon : Cildin üst tabakası üzerine yapılan soyma işlemidir. Atılan kısımda bulunan problemlerin giderilmesi, pürüzsüz bir görünüm elde edilmesi amacıyla uygulanır.
8) Ultrasonic peeling : Hücreleri yumuşatma, yaşlanan hücreleri dolaşım sisteminden kaldırma ve kan dolaşımını hızlandırma üzerinde etki etmektedir.
9) Scrubber : Cildin ölü hücrelerden arındırılması, kir ve yağ tabakasının ortadan kaldırılması amacıyla yapılan bir uygulamadır.

Seansta tercih edilen bakım adımları cildin ihtiyacına ve yapısına göre farklılık göstermektedir.

Detaylı bilgi için randevu alabilir veya 444 54 33 çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz

Bilgilendirme amaçlıdır.