Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım

Saç Simülasyonu


Bir diğer adıyla saç mikropigmentasyonu, cerrahi olmayan, gerçek saç kökleri ve kıl yapıları taklit edilirek dökülen bölgelere özel cihaz ve boyalar ile yapılan gölgelendirme işlemidir. Saç ekimi sonrasında bölgesel  saç dökülmelerinde (saç kıran) saç ekimi yaptırmak istemeyen erkek ve kadınlarda da uygulanabilen oldukça başarılı bir kamuflaj yöntemidir. İşlem süresi 1 ile 4 saat arası değişmektedir. 

Saçlar ne kadar ve ne ile yıkanırsa yıkansın çıkma veya akma yapmaz. Her saç rengine uygun bitkisel boyalar seçilerek uygulama yapılır. Kullanımı minimum 3-5 yıl hatta bazen daha uzun da sürülebilir. Bu durum cilt tipine ve rengine göre değişkenlik göstermektedir. Seyrek, dökülmüş saç diplerine bu uygulama ile efektif bir görünüm katılabilir ve bu sayede topiklerden kurtulabilirsiniz. Özellikle saç ekimi sonrasında yoğunluğundan memnun kalmayan kişilerde sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır.

Saç ektirmekten korkanlar, saçı dökülenler, seyrelenler, saç ektirip istediği görüntüye (yoğunluğa) kavuşamayanlar için de tavsiye edilmektedir.

Özellikle kadınlarda saç ekiminin zorlu olmasından dolayı daha sık tercih edilen bir yöntmdir. Saç aralarının komple bir biçimde dolduğu ve yoğun bir görüntünün oluştuğu simülasyon işlemi sonrasında yaşamınıza daha gür saçlarla devam edebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için 0850 222 54 33 ile iletişime geçebilir veya "Estetik ve Dermatoloji" kliniğimizden randevu alabilirsiniz.