Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME

Velasmooth (Bölgesel İncelme)


Velasmooth Nedir? Ne Amaçla Kullanılır?

Velasmooth, selülit ve bölgesel kilo problemlerine yönelik olarak kulanılan, FDI onaylı bir cihazdır. Bölgesel zayıflama, selülitlerin giderilmesi, vücut şekillendirme, kas ağrıları, bölgesel kan dolaşımında iyileşme ve cilt kalitesinin arttırılmasında kullanılmaktadır.

Bilgilendirme amaçlıdır.

Seanslar bittikten sonra bedende daralma, vücudun şekillenmesi, cilt kalitesinde artış, selülitlerin azalması veya yok olması, vücuttaki şişkinlik ve ödem şikayetlerinin giderilmesi.

İşlemin kalıcılık süresini arttırmak için diyet önerilerinize uyup bol su içmeye, hareketliliğinizi arttırmaya ve çok yağlı, kalorisi yüksek yiyeceklerden uzak durmaya özen göstermelisiniz.

Haftada 2 defa, 30/40 dakikalık seanslar halinde ve probleme bağlı olarak 10 veya 15 seans uygulanır.

Doktor muayenesinden sonra ciddi bir sağlık sorunu olmayan 18 yaş üstü herkese uygulanabilir.

Yüz, boyun, karın, kalça, basen, bacaklar, kollar gibi hem geniş hem de küçük alanlara uygulanabilmektedir.

Velasmooth sistemi, 4 farklı teknolojiyi birleştirerek uygulanır.

  • Kızılötesi : Cilt altındaki yağ dokusunu 2-5 mm derinliğe kadar ısıtır ve cilt elastikiyetinin artmasını sağlar.
  • Radyofrekans : Dokuyu ısıtıp oksijenin hücreye geçişini hızlandırır. Yağ hücrelerinde lipoliz (yağ yakma) etkisi artar.
  • Vakum etkisi : Uygulama yapılan bölge, dönen elektrotlara temas eder ve damar dilate olur. Bölgede oksijen dolaşımı ve kan akımı artar.
  • Lenf drenajı : Hücre içindeki birikmiş sıvı, ödem ve toksinler lenf damarlarına yönlendirilir. Yağ moleküllerinin hacminin azalması, dolaşımın düzelmesi ve ciltteki elastikiyeti yeniden kazanarak pürüzsüz daha canlı (sıkı) ve gergin görünüme kavuşur.