Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Veloce BB Lazer


Veloce BB lazer, başta Rozasea (Gül hastalığı) olmak üzere, cilt altına doğrudan etki eden nanometrik filtre teknolojisi ile pek çok cilt problemine uygulanan, geniş bant teknolojisi ile geliştirilmiş bir lazer cihazıdır. Darbeli ışık atımı ile etkin biçimde kullanılan Veloce BB lazer birbirinden farklı tedavi filtreleri barındırır.

Veloce BB Lazer hangi alanlarda kullanılır?

BBL lazer, pigmente olmuş lezyonlarda ve pek çok cilt hastalığının tedavisinde tercih edilen bir cihazdır.

  • Rozasea hastalığı tedavisi (Gül hastalığı)
  • Melazma,
  • Lentigo,
  • Vasküler lezyonlar,
  • Akneler,
  • Revuvenasyon,
  • Skar izleri,
  • Poikiloderma,
  • Telanjiektazi
  • Fotodinamik tedavi gibi alanlarda kullanılan cihaz epilasyon amacıyla da hastalara uygulanmaktadır.

Rozasea (Gül hastalığı) nedir?

Rozasea, halk arasında bilinen adıyla gül hastalığı, genellikle yüz ve göz çevresinde belirgin kızarıklıklar, sivilcemsi görünüm ve damar genişlemesi şeklinde görülen bir hastalıktır. İlerleyen vakalarda burun ve çene gibi bölgelerde de kızarıklıklara rastlanabilir. Genellikle 30 yaş üzeri kadınlarda ve açık ten rengine sahip kişilerde görülür. Genetik, fazla miktarda alkol tüketimi, güneş ışınlarının zararlı etkileri de Rozasea hastalığının oluşum riskini artırır.Rozasea hastalığı belirtileri nelerdir?

Hastalığın ilk belirtileri yüzün orta kısmında kızarıklık şeklindedir. Zamanla ergenlik sivilcelerini anımsatan iltihaplı oluşumlar görülebilir. İlgili bölgede damar genişlemesine bağlı batma ve yanma hissi oluşabilir. Bölgesel şişkinlikler ve ödem de sık karşılaşılan belirtiler arasındadır.

Veloce BB lazerin tledavi filtreleri nelerdir?

Cihaz 6 farklı tedavi filtresi barındırır;
1) 420 nm tedavi filtresi aknelerde,
2) 515 nm tedavi filresi foto gençleştirmede ve pigmentli lezyonlarda,
3) 560 nm tedavi filtresi koyu ciltlerde yer alan pigmentli lezyonlarda ve yüzeysel malezma tedavisinde,
4) 590 nm tedavi filtresi yaygın kızarıklıklarda ve telenjektazide,
5) 649 nm tedavi filresi epilasyon ve dermis malezmada,
6) 695 nm tedavi filtresi epilasyon amacıyla kullanılır. Opisyonel olarak PW500 tedavi filresi kısmi pigmentli lezyonlarda ve NT800 tedavi filtresi cilt gençleştirme ve sıkılaştırma amacıyla da kullanılabilmektedir.
 

Hızlı atış sistemi nedir?

Cihazın sahip olduğu yoğun atımlı çift ışık (IPDL) ve 20Hz ışın teknolojisi 16 saniyede 320 atışın tamamını uygulayabilme olanağına sahiptir. Toplamda 1080J ve 20Hz ile kontrollü bir biçimde spot atış uygulamaktadır.

Akıllı multi atış ve enerji kontrolü nedir?

Stabil enerji ve odaklı lazer çıkışını ultra-hızlı atış modu ile sağlayan cihaz yüksek enerji yayılımı ile tedavide verimli bir etkinlik alanı oluşturur. Lezyonlara yönelik 8 farklı akıllı filtre modu bulunur. Aynı zamanda opsiyonel tedavi filtrelerine de sahiptir.

Detaylı bilgi için randevu alabilir veya 444 54 33 çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz iletişim için; Sizi Arayalım

Bilgilendirme amaçlıdır.


Veloce BB Lazer İle İlgili Yazılar