Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

40 Yaş Üstü Kadınlara Özel Check-Up Hangi Testleri


Günümüzde pek çok farklı içeriklerde check-up işlemleri uygulanmaktadır. Bunlardan biri de 40 yaş üstünde olan

Günümüzde pek çok farklı içeriklerde check-up işlemleri uygulanmaktadır. Bunlardan biri de 40 yaş üstünde olan kadınlar için uygulanan check-up programları olmaktadır. 40 yaş üstü kadınlara özel check-up hangi testleri kapsar? gelin daha yakından inceleme altına alalım.

Prostat check-up işleminde hangi testler yapılmaktadır?

40 yaş üstü kadınlara özel check-up uygulamalarında hangi testler yer almaktadır?

40 yaş üstü kadınlar için yapılan check-up programları birçok testi bünyesinde barındırmaktadır. Bunları kısaca maddeleyecek olursak;

 

-          Rahim ağzı kanser tarama testi,

-          Meme kanseri tarama testi,

-          İdrar tahlili,

-          İç hastalıkları muayenesi,

-          Batın ultrasonografisi,

-          EKG,

-          Hematolojik ve biyokimyasal değerlendirme testleri (kan şekeri, demir, sedimentasyon, kan grubu, ferritin, romatoid faktör),

-          Böbrek fonksiyonu testleri,

-          Karaciğer fonksiyonu testleri

karşımıza çıkmaktadır. Bu testler özellikle belirli bir yaşı aşmış olan kadınlar üzerinde gerçekleştirilmektedir. Check-up programının içeriği öncelikle yaşa göre belirlenmekte ve bu nedenle gerekli görülen testler kesinlikle paket içeriğine eklenmektedir. Çünkü etkili bir check-up programının gerçekleştirilmesi için belirli bir yaşın üzerinde ortaya çıkması muhtemel olan hastalıklara dair analizlerin yapılması gerekmektedir. Uzmanlar, özellikle meme kanseri, rahim ağzı kanseri ve iç hastalıkları testlerinin gerçekleştirilecek olan check-up programı içerisinde olması gerektiğini savunmaktadır.

40 yaş üstü ve 40 yaş altı kadınlar için yapılan check-up işlemleri her zaman için farklılık göstermektedir. Bu nedenle kadınlara yapılan check-up programlarını iki farklı kısımda incelemek mümkün olmaktadır.


Detaylı bilgi için randevu alabilir veya 444 54 33 çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgilendirme amaçlıdır.
İçeriğimiz daha önce 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
05 Kasım 2013 Salı - 23:52