Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım

Check-Up Yaptırmak Pahalı Mıdır?


Check-Up Yaptırmak Pahalı Mıdır?


Check-up işlemlerinin fiyatı içeriğinde yer alan uygulamalara göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle

Check-up işlemlerinin fiyatı içeriğinde yer alan uygulamalara göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle check-up için kesin bir fiyat belirtmek mümkün değildir. Yapılan işlemlerin yoğunluğu fiyatların artmasına neden olabildiği gibi işlemlerin az sayıda olması fiyatların düşmesini sağlayabilmektedir. Ayrıca hastanelerde hizmete sunulan check-up paketleri bulunmaktadır. Uygun fiyatlarda hizmete sunulan bu paketler, belirli fiyat aralıklarına sahiptir. Bu yüzden check-up işlemi için hastaneler tarafında yapılan paketlere göz atmanızı tavsiye ederiz. Şimdi check-up yaptırmak pahalı mıdır? ya da fiyat oranları nelerdir bunlara bakalım.

check up
Prostat check-up işleminde hangi testler yapılmaktadır?

Check-up fiyatları hangi oranlardadır?

Check-up fiyatları genelde  500 – 1000 TL aralıklarında karşımıza çıkmaktadır. Ancak kesin bir fiyat belirtmek için öncelikle check-up içerisinde yer alan uygulamaların neler olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Çünkü genel vücut taraması şeklinde yapılan uygulamalar, fiyatın artış göstermesine ya da azalmasına neden olabilmektedir. Bir check-up yaptıracaksanız ve bu işlem ne kadar detaylı olursa fiyatların bu derecede artış gösterdiğini söylemek mümkündür. Aslında check-up içerisinde yer alan uygulamaları teker teker yaptırdığınızda daha yüksek bir meblağ ödeyeceğinizi söylemek isteriz. Ancak check-up paketlerinde fiyat oranı daha ideal ölçülerdedir ve bu yüzden uygulamaların check-up bünyesinde yaptırılması daha ekonomik sonuçların ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Eğer check-up yaptırmayı düşünüyorsanız, öncelikle farklı hastane ya da kliniklerde hizmete sunulan check-up paketlerini birbirleriyle karşılaştırmanızı tavsiye ederiz. Aynı hizmetlerin sunulduğu ancak birinin diğerinden daha düşük fiyatlarda olduğu bir paket programa dahil olabilirsiniz.

02 Ekim 2013 Çarşamba - 00:52