Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım

Check-Up'a Girmeden Önce Neler Yapmalıyız?


Check-Up'a Girmeden Önce Neler Yapmalıyız?


Genel vücut taraması olarak karşımıza çıkan check-up işlemi, hastalıkların erken teşhisinde oldukça etkili

Genel vücut taraması olarak karşımıza çıkan check-up işlemi, hastalıkların erken teşhisinde oldukça etkili uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Check-up sırasında herhangi bir sorun yaşamamak adına yapılması gereken birtakım hususlar vardır ve bu hususların eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi daha kolay ve başarılı bir check-up sürecinin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Şimdi check-up'a girmeden önce neler yapmalıyız?, bunlara daha yakından bakalım ve sizleri check-up işlemleri konusunda bilgilendirelim.


check up
Prostat check-up işleminde hangi testler yapılmaktadır?

Check-up’a girmeden önce yapılması gerekenler nelerdir?

Check-up işlemleri başlamadan önce her bireyin dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bunları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür. Yapılması gerekenler arasında;

-          12 saat önceden herhangi bir şey yenmemesi ve aç olunması gerekmektedir.

-          Bir gün önceden alkol almamak yine check-up işleminin önemli hususlarından biridir. Vücutta bulunan alkol oranı ölçüm yapılan değerlerde değişmeler meydana getirebildiği için kesinlikle alkol alımı tercih edilmemektedir.

-          Ayrıca bireylerin herhangi bir hastalıktan dolayı sahip oldukları tetkik ya d rapor gibi analizlerin check-up işlemleri sırasında yanlarında bulundurmaları gerekenlerdendir.

-          Bunların yanı sıra hastaların sahip oldukları herhangi bir hastalıktan dolayı kullandıkları ilaçları yanlarında getirmeleri de oldukça önemli bir husustur. Check-up işlemini gerçekleştiren doktor bu ilaçları ne zaman kullanması gerektiği konusunda kendisini bilgilendirecektir.

-          Check-up işlemi için efor ya da EKG testi yapılabileceğinden dolayı hastaların yanında rahat kıyafetler getirmesi de özellikle tavsiye edilmektedir.

02 Ekim 2013 Çarşamba - 00:57