Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Lazer Işını Nasıl Epilasyon Yapar?


İlgili Poliklinikler

Ağız ve Diş Cerrahisi

Lazer epilasyon konusunda en çok merak edilen ise lazer ışını nasıl epilasyon yapar? şeklindeki soru olmaktadır...

Vücut üzerinde bulunan kıl ve tüylerin kısa zaman içerisinde ve kalıcı bir şekilde yok edilmesini sağlayan lazer epilasyon uygulamaları, son zamanlarda pek çok klinik tarafından kullanılan yöntemlerden biri olmaktadır. Günümüzde lazer epilasyon konusunda en çok merak edilen ise lazer ışını nasıl epilasyon yapar? şeklindeki soru olmaktadır.

Lazer ışını ile epilasyon nasıl yapılmaktadır?

Lazer epilasyon sırasında kullanılan lazer ışını yapısı gereği seçici bir özellik taşınmaktadır. Cilde uygulanmasının ardından direkt olarak kıl köklerine etki etme özelliğine sahip olan lazer ışını, çevre dokulara zarar vermemekte ve doğrudan kıl köklerine etki etmektedir. Bunun yanında kıl üzerinde bulunan melanin pigmenti tarafından emilen lazer ışını, kıl kökünde yoğunlaşmakta ve kök üzerinde ısı meydana getirerek mevcut bölgeyi tahrip etmektedir.

Milisaniyelik atışlar ile uygulanan ışın, işlemin ard arda yapılması ile kıl olan bölgenin tamamen kıllardan arındırılmış bir hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle uzmanlar, lazer epilasyon uygulamalarının cilde herhangi bir şekilde zarar vermediğini ve isteyen her kişinin bu uygulamaya dahil olabileceğini belirtmektedir.

Epilasyon sırasında cilde uygulanan ışının çevre dokulara zarar vermemesi ve direkt olarak kıl köküne etki etmesi, uygulamanın gönül rahatlığı ile uygulanmasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca seanslara başlamadan önce cilt ve kıl yapıları üzerinde gerçekleştirilen testler, yapılan uygulamanın daha başarılı sonuçlar ortaya çıkarmasında oldukça önemli bir konumda yer almaktadır.


Detaylı bilgi için randevu alabilir veya 444 54 33 çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgilendirme amaçlıdır.
İçeriğimiz daha önce 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
24 Ekim 2013 Perşembe - 22:15