Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım

LCT Yöntemi (Laser Conditioned Transplantation)


LCT Yöntemi (Laser Conditioned Transplantation)


Saç ekiminde lazer uygulaması olarak görülen LCT yöntemi (laser conditioned transplantation), saç dökülmesi ve

Saç ekiminde lazer uygulaması olarak görülen LCT yöntemi (laser conditioned transplantation), saç dökülmesi ve seyrelmesi yaşayan kişiler için önerilen uygulamalardan biri olmaktadır. Oldukça etkili bir saç ekim yöntemi olması, başarılı uygulamaların meydana gelmesini sağlamaktadır. Uzmanlar LCT yönteminde ekilen her greftin yüzde 100’e yakın bir oranda tutunma sağladığını belirmektedir. Bu nedenle uygulama sırasında saç kökü kaybı yok denecek kadar az olmaktadır.

Saç Ekimi Hakkında Tüm Bilgiler

LCT yöntemi (Laser Conditioned Transplantation) nasıl yapılmaktadır?

LCT saç ekim yöntemi, mikromotor uçları ile gerçekleştirilen bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Oldukça hızlı ve kolay bir şekilde foliküler ünite elde edilmesini sağlayan bu yöntem, folikül kaybının minimuma indiği bir uygulama olmaktadır. Normal bir saç ekimi sırasında ekilen saç greflerinin tutunma yüzde yaklaşık olarak yüzde 75 – 80 oranlarındadır. Ancak LCT saç ekim yönteminde bu oranda yüzde 100’lere kadar ulaşabilmektedir. Başarı oranının bu derece yüksek seviyelerde olmasının başka bir nedeni ise uygulama sırasında kullanılan thread punch mikromotor uçları olmaktadır.

Diğer yandan LCT yöntemi ile saç ekimi yapılabildiği gibi kaş ekimi de yapmak mümkün olmaktadır. Aynı başarı oranı kaş ekiminde de karşımıza çıkmakta ve kaş dökülmeleri yaşayan kişiler, bu yöntem sayesinde dökülen kaşları yerine yenisini ekletebilmektedir.

Bozulmuş ya da doğal görünmeyen saçlar ve kaşlar için LCT yöntemi, ömür boyu kullanılabilecek saç ve kaşların meydana gelmesini sağlamaktadır.


Detaylı bilgi için randevu alabilir veya 0850 222 54 33 çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.İçeriğimiz daha önce 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
28 Ekim 2013 Pazartesi - 23:02