Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım

Ozon Tedavisinin Uygulama Yöntemleri


Ozon Tedavisinin Uygulama Yöntemleri


Ozon tedavisinin tıp dünyasında kabul görmüş on civarında uygulama metodu bulunmaktadır. Hangi tip tedavinin

Ozon tedavisinin tıp dünyasında kabul görmüş on civarında uygulama metodu bulunmaktadır. Hangi tip tedavinin ne kadar süre ile uygulanacağı, ozon tedavisi hakkında uzman doktor tarafından değerlendirilerek önerilmektedir.

- Major otohemoterapi dediğimiz yöntem en sık tercih edilen uygulamadır. Hastanın damarından alınan kanın ozona dayanıklı şişe içinde uygun ozon/oksijen karışımı tatbik edildikten aynı damardan tekrargeri verilmesi ilkesine dayanır.

- Minor otohemoterapi denilen yöntem hastanın damarından alınan bir miktar kanın ozona dayanıklı şırınga içerisinde uygun ozon/oksijen karışımı tatbik edildikten sonra kas içine uygulanması esasına dayanmaktadır.

- Rektal insuflasyon denilen yöntem uygun ozon/oksijen karışımı ile üretilmiş gazın anüs yolu ile rektum içerisine verilmesi temeline dayanmakta.

- Vajinal insuflasyon denilen yöntem Uygun ozon/oksijen karışımı  ile üretilmiş gazın vajina içerisine verilmesi temeline dayanır.

- Lokal uygulamalar denilen yöntem uygun ozon/oksijen karışımı ile üretilmiş gazın kas, eklem, disk, tetik noktalar, tendon, cilt içine veya vücut boşluklarına uygulanması temeline dayanmaktadır.

-Topikal uygulamalar yöntemi ile uygun ozon/oksijen karışımı ile üretilmiş gazın veya ozonlu sıvıların cilt yani deri üzerine doğrudan uygulanması temeline dayanır.

- Torbalama yöntemi spesifik olarak  ekstremitelerdeki enfeksiyon, yara ve lokal deri lezyonlarında uygulanan etkin bir yöntemdir. Cilt ıslatıldıktan sonra özel olarak tasarlanmış bir torba ile lezyonun olduğu bölge çevrelenmesiyle başlanır.

- Diğer yöntemler ise sinüzit, otit vb. Hastalıklarda lokal uygulamalar yapılmaktadır.

07 Temmuz 2014 Pazartesi - 12:07