Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım

Ozon Tedavisinin Yan Etkileri Var Mıdır?


Ozon Tedavisinin Yan Etkileri Var Mıdır?


Ozon tedavisi  genellikle patolojik vakayı iyileştirir veya tamamen düzeltir. Hastalıkların tedavisinde ozon

Ozon tedavisi  genellikle patolojik vakayı iyileştirir veya tamamen düzeltir. Hastalıkların tedavisinde ozon diğer tedavilere alternatif yani ek olarak uygulanır ve tamamlayıcı tedavi grubuna girmekte.

Ozon tedavisi uzun süren çalışmalar neticesinde yıllardan beri güvenle kullanılmaktadır.  Bu nedenden ötürü bu konuda bilinen belgelenmiş çok sayıda kanıt bulunmaktadır. 1980 yılında Alman Tıp Derneği tarafından Ozon Tedavisi için yapılan örnek bir  çalışmada, 644 ozon terapist tarafından 384.775 hastaya 5579238 ozon tedavisi uygulanmış. Ozon Tedavisinin yan etkisi sadece 40 dosyada görülmüş. Bu verilerden anlayacağımız %000007 lik inanılmaz düşük oran ile ozonun güvenli bir tıbbi tedavi aracı veriler ve istatistikler ile kanıtlanmıştır.

Ozon tedavisinin bizzat kendisi kokusu ile koruma sağlar yani aşırı  uygulandığında kendine özel kokusu ile önlem almamıza imkan sağlamakta. Modern tıbbi cihazlar yoluyla mikrogram bazında tedavi edici ozonun elde edilmesine olanak vererek deneyimli ellerde hataya yer bırakmayacak bir tedavi güvenliği sağlamaktadır. Doğal bir uyarı olarak ozonun kokusunun koklanmaması, solunmaması gerekir, akciğerler için bu durum irritandır.

Ozon Tedavisinin uygulama metoduna bağlı ortaya çıkan komplikasyonlar olabilir. Orneğin sinir hasarı veya iltihaplanmaya bağlı tablolardır. Spesifik olarak diz veya omurilik müdahaleleri sırasında sinir hasarı hemen hemen hiç oluşmaz. Özellikle bu işi yapacak kişinin deneyimli olması konusunda dikkatli olmanız gerekmektedir. Doktorunuz bu işlemi steril ortamlarda yaparsa iltihaplanma da olmayacaktır.

07 Temmuz 2014 Pazartesi - 12:11