Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım

PET CT'nin Yararları Nelerdir?


PET CT'nin Yararları Nelerdir?


İlgili Poliklinikler

Ağız ve Diş Cerrahisi

PET CT'nin yararları PET CT; radyoaktif maddelerin elektromanyetik akımlarla taranarak veya bir takım

PET CT'nin yararları

PET CT; radyoaktif maddelerin elektromanyetik akımlarla taranarak veya bir takım proseslere tabi tutularak geliştirilmiştir.

PET CT

PET CT'nin yararları nelerdir?

-Cihaz özellikle kanserli hücrelerde yani aşırı derecede ve dengesizce mitoz bölünme ile kendini çoğaltan hücrelerin erken ve doğru bir şekilde saptanmasını ve doku ve organlarda tam olarak konumlarının belirlenmesini sağlamaktadır.

-Kanserli hücrelerde tanı işlemini yaparken bazı durumlarda kanserli doku ya da organlardan parça numunesi almadan bu işlemi gerçekleştirilebilinir.

-Bu yöntemle yalnızca bir defa yapılan operasyonla birçok testi yapabilir.

-Bilindiği üzere özellikle kanser tanısında birden çok safhalar mevcuttur ve tanı işlemi yapılırken bu safhalar belirtilerek işlem yapılmaktadır. PET CT bu noktada diğer tekniklerden daha erken safhalarda tanı işlemi yapabilmektedir.

-Tanı işlemlerinden sonra hastalığın ilerleme ve nüksetme sürecini izlemeye imkân vermektedir.

-Hastalığa müdahale edildikten sonra yani tedavi sürecinde doku veya organların tedaviye nasıl cevap verdiğini gösterebilmektedir.

- Ayrıca bu tedavi sürecinde gerek planlama gerekse de yürütme esnasında oldukça faydalı bilgiler sunmaktadır.


Detaylı bilgi için randevu alabilir veya 444 54 33 çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.İçeriğimiz daha önce 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
25 Ekim 2013 Cuma - 00:12