Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp
Op. Dr. Murat Çobanoğlu

Op. Dr. Murat Çobanoğlu

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Doktor Hakkında Bilgiler


Yabancı Diller

İngilizce, Türkçe

Çalışma Günleri

Tam Zamanlı

Özgeçmiş

İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. İhtisasını ise, Ankara Dr. Muhittin Ülker Eğitim Araştırma Hastanesi (bugünkü Ufuk Üniversitesi Hastanesi) ‘nde tamamlayarak Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı ünvanını almıştır.

Mecburi hizmetini Manisa Akhisar Devlet Hastanesi’nin ilk beyin ve sinir cerrahisi uzmanı olarak tamamladı. 2002-2004 yılları arasında Ankara Dr Muhittin Ülker Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi kliniğinde öğretim görevlisi uzman hekim olarak çalıştı. 2004-2006 yılları arasında Ankara Demet Evler Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yaptı.

Mesleki tecrübelerini aktarmak amacıyla 2006 yılı temmuz ayında Thomas Jefferson Üniversitesi Tıp Fakültesi ‘ne affiliye olan Christiana Hospital “da ve 2012 yılında Pittsburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi kliğinde gözlemci olarak bulunmuştur.

2006-2009 yılları arasında Çorum Özel Hastanesi ‘nde görev yaptı. 2009-2016 yılları arasında Muğla Özel Yücelen Hastanesi’nde görev yaptı. 2016-2017 yılları arasında 1 sene boyunca Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir cerrahisi Anabilim dalı’nda omurga cerrahisi alanında fellow doktor olarak çalıştı.

Her türlü bilimsel aktivite ve ameliyatlara katılıp görev ve sorumluluk aldı. 2017 yılından itibaren İstanbul Toprak Hospital ‘da; 2019-2020 yıllarında ise Hisar Intercontinental  Hospital’da görev almıştır. 

 

Eğitim Bilgileri ve Deneyimler

Boyun Fıtığı Tedavisi 

Günümüzde konformist yaşamın bize sağlamış olduğu hareketsiz ve spordan uzak yaşamın bir sonucu olarak boyun ve omurga kaslarımızda ve eklem bağlarımızdaki zayıflık neticesinde boyun fıtığı ve bel fıtığı çok sıklıkla

görülmektedir. Neyseki boyun ve bel fıtığın büyük çoğunluğu cerrahi dışı tedavi modaliteleri ile iyileştirilmektedir. Bunlar içerisinde ilaç , istirahat , boyunluk , fizik tedavi , epidural enjeksiyonlar oldukça işe yaramaktadır. Eğer ciddi nörolojik kötüleşme ile giden bir durum söz konusu ise mikro cerrahi altın standartdır.

Bel Fıtığı Tedavisi

Bel omurları arasındaki kıkırdakların çeşitli sebeplerle travmatik ya da dejeneratif olarak bir parçasının yerinden çıkıp omirilik kanalına yada intervertebral foramen dediğimiz omirilikten ayrılan sinirlerin geçtiği kanalcığa doğru yer değiştirmesi ile sinirsel yapılara baskısı sonucu ortaya çıkan hastalıktır.

Burada en önemli belirti bel ağrısı, belden kalçalara vuran ağrı, belden bacaklara vuran ağrı ve uyuşmadır. Sinirsel yapılar üzerine baskı devam ettikçe ağrıya sinirlerin canlandırdığı ya da hareket ettiği kas dokularında zayıflık da eşlik eder.

Sayfa Sonu

Daha fazla sayfa yok

Sonraki Sayfa