Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Altın İğne


Elastik ve kollajen içeren yapısıyla deri, yaşlanmanın temel belirtilerinin sık görülme özelliğine sahiptir. Derinin yaşlanması olarak adlandırılan bu durumun temelinde elastin sentezinin ve derinin dinç ve diri bir görünüme sahip olmasını sağlayan kollajenin azalması yatar. Kollajenin yapısında oluşan bozulmalar ciltte leke artışına ve damarlanmaya neden olabilir. Bu durumun sonucunda da renk tonunda farklılık, kırışıklık, sarkma gibi sonuçlar ortaya çıkar.

Altın İğne

Altın İğne uygulamaları ile ilgili daha detaylı bilgi ve hızlı randevu için;  

444 54 33

çağrı merkezimiz yada

Whatsapp

hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Lifemed Tıp Merkezi Estetik Kliniği, Bağdat Caddesi'nde sizlere benzersiz bir estetik deneyim sunuyor. Sağlık Bakanlığı Onaylı modern teknoloji ve uzman doktor kadromuz ile en güncel estetik uygulamalarını gerçekleştirerek, sağlık ve güzellik konusundaki beklentilerinizi en üst düzeye çıkarmayı amaçlıyoruz.

Altın İğne Nedir?

Altın iğne fraksiyonel radyofrekans yönteminin kullanıldığı, elastik liflerin, hyaluronik asit oluşumunun ve yeni kollajen üretiminin tetiklendiği, cerrahi olmayan, yaşlanma karşıtı bir uygulamadır. Cilde mikro iğneler aracılığıyla verilen radyofrekans enerji cildin toparlanmasını ve kollajen liflerinin kısalmasını sağlar. Böylelikle sıkılaşma ve kollajen sentezi elde edilir. Cildin yenilenmesi ve onarılması sağlanır.

Radyofrekans adı verilen teknoloji, cildin alt katmanında biriken yağ ile mücadele eden yaşlanma karşıtı bir teknolojidir. Elektrik akımının kullanıldığı bu yöntem cerrahi değildir.
 

Altın İğne Nasıl Uygulanır?

Altın iğne ciltte açılan mikro iğnelerle radyofrekans enerjisinin verilmesi şeklinde uygulanır. Cilt altının ortalama 60 dereceye varan ısıyla ısıtılması sayesinde yenilenen dokular kollajen üretiminin artmasını sağlar. Uygulamanın temel amacı cildin parlak ve taze bir görünüme ulaştırılmasıdır.

Altın İğne İşlemi Sonrası Farklı İşlemler Uygulanabilir Mi?

Evet uygulanabilir. Altın iğne uygulaması ciltte küçük delikler açıldığı için günlük yaşamda kullanılan bakım kremleriyle birlikte olumlu sonuçlar doğurur. Benzer şekilde mezoterapi işleminde de altın iğne sonrası danışanlara tavsiye edilmektedir. İşlemin ardından yapılan mezoterapi işleminin ciltte sıkılaşma ve yenileme etkisi üzerinde faydalı olmaktadır.

Altın İğne Hangi Alanlarda Uygulanır?

 • Yara (skar) izleri
 • Cilt yenileme
 • Güneşe bağlı yaşlanma
 • Boyun ve yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklıklar
 • Göz kapağı tedavileri
 • Geniş gözenekler
 • Akne skarı
 • Kol altında aşırı terleme
 • Deri çatlakları tedavisi
 • Leke tedavisi
 • Cildin sebum oranını dengeleme
 • Kılcal arteriol ve venüller genişleme sonucu oluşan kırmızı lekeler

Altın İğne Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Uygulama cilt yenilemesi başta olmak üzere güneşe bağlı pek çok cilt probleminin tedavisinde uygulanmaktadır.  Lazer sonrası oluşması muhtemel lekelenme riskini içermeyen bir uygulamadır.

Altın İğne Herkese Uygulanabilir Mi?

Uygulama tüm ciltlere, yaş gruplarına ve cinsiyetlere uygulanabilir.

Altın İğne Nedir

Altın İğne Uygulaması Ağrılı Mıdır?

İşlem sırasında lokal anestezi içeren kremler ile danışanlar işlem sürecine hazır hale getirilir. Minimum ağrı hedeflenir. İşlemin yapılacağı bölgeye göre süre 30 ile 60 dakika arasında değişmektedir.

Altın İğne Uygulaması Kaç Seans Uygulanıyor?

Uygulamadaki seans sayısı uygulamanın yapılacağı bölgeye ve danışanların ihtiyaçlarına göre düzenlenir. Seans sayısını belirlerken bu gibi kriterler önceliktir. Ancak genellikle iki hafta aralıkla 4 seans şeklinde uygulanır.

Altın İğne Uygulamasının Etkisi Ne Kadar Sürer?

İlk seansın ardından altın iğne uygulamasının etkileri görülür. Bu süre ortalama 1 yıl kadar devam eder. Tavsiye edilen tekrar sayısı yıllıktır.

Altın İğne Uygulaması Sonrası Ciltte Herhangi Bir Yan Etki Görülür Mü?

Uygulama sonrasında hafif bir kızarıklık görülebilir. Morarma, kanama gibi durumlar oluşmaz. Bazı danışanlarda 1-2 gün süren göz çevresi ödeme görülebilir. Ancak kısa sürede ortadan kaybolur.

Altın İğne Nedir

Altın İğne Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulama sonrasında cildin güneşten korunma ve mümkün olduğu kadar nemli tutulması gerekir.

Altın İğne Uygulaması Ne Tür Durumlarda Uygulanmamalıdır?

Özellikle uygulamanın yapılacağı yerde herhangi bir enfeksiyon oluşması halinde tavsiye edilmez. Ayrıca hamilelik sürecinde olanlara, epilepsi ve kanser hastalarına, kalp pili olan hastalara da uygulanmamalıdır.

Bilgilendirme amaçlıdır.

Sayfa Sonu

Daha fazla sayfa yok

Sonraki Sayfa