Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Biyolojik Lifting Aşısı


Biyolojik lifting aşısı, cilde doğal yollarla nem, elastikiyet ve lifting sağlama amacıyla tercih edilen bir uygulamadır.

İçeriğinde yer alan serbest ve çapraz Hyaluronik asit ile somon DNA barındıran bu gençlik enjeksiyonu yaşlanmaya bağlı pek çok cilt probleminde tercih edilir. Biyolojik lifting; ınnea aqua ve gençlik aşısı olarak da bilinmektedir. 

Biyolojik Lifting aşısı hangi durumlarda uygulanır?

 • Elastikiyetini kaybetmiş, sarkık ciltler,
 • Yaşlanmaya bağlı olarak etkisi azalan mimikler,
 • Kırışık ve sarkık boyun ve dekolte,
 • Dudak kenarı çizgileri,
 • Yanak boşlukları,
 • Cilt kuruluğu
 • El üzerindeki çizgiler ve kırışıklar gibi alanlarda da Biyolojik lifting aşısı (enjeksiyonu) uygulanır.

Biyolojik Lifting Nasıl Uygulanır?

 • Biyolojik lifting uygulma prosedürü kısadır. Önce hekiminiz sizi muayene edecektir. 
 • Sizi uygulama sedyesine alıp önce yüzünü temizleyip, sterilize edecektir. 
 • Ağrıyı hafifletmek için anestezik bir krem uygulayacaktır.
 • Ardından yüzünüzde uygun gördüğü 6 noktayı işaretleyip enjektör ile biyolojik lifting aşısını enjekte edecektir.
 • Tüm işlem bu aşamalardan ibarettir.
 • Biyolojik lifting aşısı yaptıranlar iğne yerlerinde hafif kızarıklık ve ağrı hissetmiş , saat sonrasında geçtiğini geri bildirmişlerdir.

lifemed biyolojik lifting fiyat

Biyolojik lifting aşısı ile ilgili daha detaylı bilgi ve hızlı randevu için;  

444 54 33

çağrı merkezimiz yada

Whatsapp

hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Lifemed Tıp Merkezi Estetik Kliniği, Bağdat Caddesi'nde sizlere benzersiz bir estetik deneyim sunuyor. Sağlık Bakanlığı Onaylı modern teknoloji ve uzman doktor kadromuz ile en güncel estetik uygulamalarını gerçekleştirerek, sağlık ve güzellik konusundaki beklentilerinizi en üst düzeye çıkarmayı amaçlıyoru

Biyolojik Lifting çeşitleri nelerdir?

Biyolifting uygulamasının 3 farklı çeşidi bulunur. Genellikle tercih edilen uygulama dolgu uygulamalarıdır. Dolgu uygulamasını istemeyen hastalar için Innea Aqua ve Jalupro V Lift uygulamaları mevcuttur.

Biyolojik Lifting aşısı fiyatı

Biolift Action uygulamasının etki süresi nedir?

Uygulamanın etki süresi kişiden kişiye göre değişkenlik göstermekte olup genellikle 1 seansta 6-9 ay ilgili bölgelerde biorevitalizasyon ve lifting sağlaması amaçlanır.

Biyolojik Lifting’in ne tür ciltlere uygulanır?

Yaşlanmaya bağlı nemini ve elastikiyetini kaybetmiş ciltler başta olmak üzere kırışıklık ve ince çizgi oluşumunun görüldüğü pek çok cilt tipine Biyolojik Lifting uygulaması yapılabilmektedir.

Biolift Action ağrılı bir işlem midir?

Biolift Action herhangi bir ağrı ve acı problemine neden olmadan kişilere uygulanabilmektedir.

Biyolojik Lifting, Gençlik aşısı, Innea Aqua, Porselen cilt aşısı aynı şey midir?

Biyolojik Lifting halk arasında “Innea Aqua” olarak bilinmektedir. Gençlik aşısı ve porselen cilt aşısı gibi uygulamalarda da dahil olmak üzere bu amaçla yapılan pek çok işlem benzer özellikler taşır. Bu nedenle farklı isimler taşıyabilmektedir.

Biolift Action nedir?

Tazeliğini ve canlılığını yitirmiş ciltlerin yenilenmesi ve onarılması için tercih edilen Biolift Action, kollajen sentezini tetikleyen bir enjeksiyondur. Yüzde lifting amaçlı kullanılan uygulama, ciltte nem artışını destekleyerek parlak bir görünümü mümkün hale getirir. Genetik yapı, yaş ve çevresel faktörler gibi pek çok etmene bağlı olarak aşağıya doğru sarkan cildin toparlanmasını ve canlanmasını sağlar. 


yüz gerdirme

Biyolojik Lifting kaç günde etki eder?

Biyolojik Lifting cilt nemini arttıran bir uygulamadır. Etki süresi uygulamanın hemen ardından fark edilir. Pek çok tedavide olduğu gibi biyolojik lifting tedavisinde de etki süresi kişiden kişiye ve cilt yapısına göre değişkenlik gösterir.

Biyolojik Lifting nasıl yapılır?

İşlem, cilt üzerinde belirlenen 6 noktaya biyolojik lifting aşısı uygulanarak yapılır. Belirlenen alanların dördü yanak, ikisi çene hattı bölgesidir. İşlem sırasında ciltte minimal seviyede kabarcık ve kızarıklık oluşabilir. Ancak kısa sürede kendiliğinden geçer.

Biyolojik Lifting (Innea Aqua) dolgu mudur? Dolgu yerine kullanılabilir mi?

Biyolojik Lifting uygulaması dolgu maddesi içeren bir uygulama değildir. Bu nedenle dolgu yerine kullanılamaz. Ancak botoks, gençlik aşısı ve dolgu gibi uygulamalarla kombine edilebilmektedir.

6 nokta lifting nedir?

Biyolojik lifting 6 nokta lifting olarak da bilinen bir uygulamadır. İçeriğinde yer alan fibroblastlarla kollajen üretimi tetikler ve lifting etkisi yaratır. Uygulama 6 nokta üzerine yapılması nedeniyle “6 nokta lifting” şeklinde tanımlanmıştır.

Biyolojik Lifting

Biyolojik Lifting kaç ayda bir yapılmalıdır, ne kadar kalıcıdır?

Seanslar 1 ay arayla planlanır. 1 aylık sürecin sonunda uygulamanın ciltteki etkisi fark edilmiş olur. Yılda 2 defa yapılması önerilir. Ancak bu durum cilt yapısına göre de değişkenlik gösterir.

Biyolojik Lifting hangi bölgelere yapılabilir?

Uygulama genellikle yüzdeki 6 farklı noktaya yapılır. Ancak kırışıklığın oluştuğu boyun, el üstü, dekolte gibi bölgelere de uygulanabilmektedir.

Bilgilendirme amaçlıdır.

Sayfa Sonu

Daha fazla sayfa yok

Sonraki Sayfa