Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Cilt Gençleştirme


Harmony XL Pro

Cilt gençleştirme nedir?

Merkezimizde yapılan cilt gençleştirme uygulaması Clostridium Botulin isimli bir bakteriden elde edilen ilaç ile yüz kaslarını gevşetmeyi amaçlamaktadır..

Hareketleri kısıtlanmak istenen kas grubu bölgesine enjekte edilir edilen bu ilaç sayesinde kaslar gevşer ve bu bölgedeki kırışıklıklar kaybolur.

Tedavi için uygun bölgeler; alın, kaş arası, göz kenarı çizgileridir. Boyundaki ve üst dudaktaki çizgiler icin de uygulama yapılabilir.

  • Uygulama yapılan bir alın daha düz, kırışıksız gözükür. 
  • Kaşlar daha az hareket eder ve kaş çatmak zorlaşır.
  • Üçüncü aydan sonra bu etki azalır ve kaslar altıncı aya doğru yavaş yavaş eski hareketlerine dönerler.
  • Tekrarlayan uygulamalar sonucu zaman içinde giderek daha uzun süreli etkiye sahip olarak özellikle yüzün üst kısmındaki yaşlanmayı yavaşlatır.

    Detaylı bilgi için 444 54 33 ile iletişime geçebilir veya Estetik ve Dermatoloji kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

Bilgilendirme amaçlıdır.

Hamile olan veya bebek emziren kadınlar enjeksiyonları yaptırmak için beklemelidirler. Nöromüsküler rahatsızlıkları veya kanama problemleri olanlar, tedavi yapılması istenilen bölgede deri hastalıkları olanlar uygun adaylar değildir.

Alınacak sonuç enjeksiyon yapılan bölgeye ve verilen ilaç miktarına bağlıdır. İlacın özellikleri, uygulama yöntemleri ve uygulamayı yapan kişinin tecrübesi başarıyı etkileyen en önemli faktörlerdir. Alında ve kaşlarda kırışıklıklara neden olan hareketler (mimikler) engellenecektir, arzu edilirse kaslar hafif hareketli kalacak şekilde uygulama yapılabilir. Yüzün diğer kasları enjeksiyonlardan etkilenmez. İlaç sadece uygulama yapılan bölgede etkilidir.

Uygulamanın yan etkisi yok denecek kadar az ve geçicidir. Hafif bir baş ağrısı, birkaç günde iyileşen ve makyajla kapatılabilen morarma olabilir. Hatalı uygulamaya bağlı olarak ilaç, göz kapağına yakın bir noktaya doğru kayarsa, üst göz kapağının geçici olarak aşağıya sarkması gibi bir durum ortaya çıkabilir. Ancak bu çok nadir olarak görülen bir yan etkidir.

İlk uygulamalarda 6 ayda bir, düzenli uygulamalardan sonra yılda bir yapılacak ilacın enjeksiyonları son derece başarılıdır. Daha büyük yüz kaslarına sahip olan hastalarda (erkekler gibi) veya yüz kaslarını daha fazla kullanan, çok mimikli kişilerde tedavinin daha sık aralıklarla uygulanması gerekebilir.

İşlem öncesi tedavi bölgesine lokal aneztezik krem uygulanır. Otuz dakika sonra işlem uygulanacak bölge temizlenerek; sulandırılmış ilacın çok küçük bir miktarı tedavi edilen bölgedeki kaslara enjekte edilir. 

Sayfa Sonu

Daha fazla sayfa yok

Sonraki Sayfa