Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Estetik Diş Hekimliği (Diş Kaplama)


Empress (full porselen) Kuronlar: Bu yöntemde metal alt yapı yerine, ışığı yansıtma ve geçirgenlik özellikleri mükemmele yakın olan, doku dostu, cam destekli güçlendirilmiş porselen kullanılır. Böylece doğal dişe yakın estetik görünüm elde edilmiş olur.

Zirkonyum Kuronlar: Klasik diş kaplamalarında dayanıklılık sağlamak amacıyla metal alt yapı kullanılmaktadır. Ancak dişeti problemleri, hassasiyet ve estetik sorunlar nedeniyle yapılan araştırmalar sonucunda metal yerine kullanılabilecek alternatif alt yapı materyali olarak zirkonyum bulunmuştur. Bu sayede ön dişlerde metal altyapının neden olduğu estetik kayıp önlenirken, arka dişlerde metal kadar dayanıklı bir malzeme elde edilmiş oldu.

Porselen Laminalar: Kelime olarak ''yaprak'' anlamında olan laminalar diş hekimliğinde beyazlatma ile sonuç alınamayan renkleşmiş dişlerde, form bozukluklarında, diş aralıklarının kapatılmasında, çok sayıda renk ve yapısı bozuk eski dolgu varlığında ve çapraşıklık tedavisinde ortodontiye alternatif olarak kullanılmaktadır. Ayrıca dişlerin sadece ön yüzeylerinden minimal aşındırmalar yapılması lamina yöntemini diş dokusunun az kaybedildiği yöntem yapar.

Metal Destekli Kaplamalar: Porselenin altına yerleştirilen metal alaşım ile diş yapısının desteklenmesi olarak bilinen metal destekli kaplamalar dayanıklı ve diş dokusuna uygundur. Kobalt veya nikel (krom) alaşımdan oluşan bu tip kaplamalarda mat görünüme ve koyu bir renge sahiptir. Dolayısıyla genellikle ön dişlerine kaplama yaptırmak isteyen kişilere estetik açıdan tavsiye edilmemektedir.

Detaylı bilgi için 444 54 33 ile iletişime geçebilir veya "Ağız ve Diş Sağlığı" polikliniğimizden randevu alabilirsiniz.

Bilgilendirme amaçlıdır.

Sayfa Sonu

Daha fazla sayfa yok

Sonraki Sayfa