Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Koltuk Altı Terleme Botoksu


Koltuk altı terleme botoksu, koltuk altında ter üretiminden sorumlu ter bezlerine insülin iğnesi ile botoks uygulama işlemidir. Koltuk altı terleme botoksu uygulaması sonrası aşırı terleme durumunu etkisiz hale getirilir.

Koltuk altı terleme botoksu işleminde botoks (botulinum toksin) kullanılır, uygulama ile sinir uçlarından ter bezlerini uyaran madde salınımı engellenir, bu sayede terleme durdurulmuş olur.

Terleme botoksu etkisini sinir kas kavşağı üzerinde gösterir. İlgili bölgeyi tamamen kapatma gibi bir etkisi bulunmamaktadır.

Terleme botoksunun avantajları nelerdir?

 • Terleme botoksu kişinin sosyal yaşamında psikolojik olarak rahatlatıcı ve konforlu bir etkiye sahiptir. Çünkü artık terlemeye bağlı koku ve iz gibi durumlarla karşılaşmayacağınıızı bilirsiniz.
 • Uygulama ile terleme nedeniyle oluşan ıslaklık ve koku problemi engellenir.
 • Kıyafetlerde ter lekesi oluşumu ortadan kaldırılır.

koltuk altı botoksu fiyat

Koltuk altı terleme botoksu ile ilgili daha detaylı bilgi ve hızlı randevu için;  

444 54 33

çağrı merkezimiz yada

Whatsapp

hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Lifemed Tıp Merkezi Estetik Kliniği, Bağdat Caddesi'nde sizlere benzersiz bir estetik deneyim sunuyor. Sağlık Bakanlığı Onaylı modern teknoloji ve uzman doktor kadromuz ile en güncel estetik uygulamalarını gerçekleştirerek, sağlık ve güzellik konusundaki beklentilerinizi en üst düzeye çıkarmayı amaçlıyoruz.

Terleme botoksu nasıl yapılır?

 • Terleme botoksu öncesi hasta ön muayeneden geçer. İlgili bölgenin doktor tarafından görülmesi gereklidir.
 • Uygulamaya karar verildikten sonra ilgili bölgeye anestezik etkili bir krem sürülür. Amaç, ağrının ve acının azaltılmasıdır.
 • Uyuşturma sonrası kişiye özel bir iğne ile deri altında yer alan ter bezlerine botoks maddesi enjekte edilir ve ter bezlerini sinirlerle bağlantısı sınırlı hale getirilir.

koltuk altı terleme botoksu fiyat

Aşırı terleme neden olur?

Aşırı terlemenin pek çok nedeni olabilir. Kimi zaman başka hastalıklara bağlı olarak da meydana gelebilen hiperhidrozis  (aşırı terleme) rahatsızlığının nedeninin doğru analiz edilmesi gerekir. Terlemenin sık görüldüğü yerler eller ve koltuk altıdır. Bazı hastalarda ayak, yüz gibi bölgelerde de terleme meydana gelebilir.

Kurumsal yaşamda toplantı öncesi stres ve yoğunluk, aşırı kilo, psikolojik rahatsızlıklar gibi etmenler ter bezlerinin hızlı bir biçimde çalışmasında etkili olabilir.  Kişiler gün yoğunluğunda terleyebilir.

Koltuk altı terleme botoksu kimlere yapılır?

Terleme botoksu aşırı terlemeye bağlı problemlerde öncelikli olarak tercih edilen medikal estetik uygulamalarının başında gelir. İstisnai durumlar hariç, herkes için tercih edilebilen bir uygulamadır.

Terleme botoksu öncesi yapılması gerekenler nelerdir?

İşlem öncesinde uyulması gereken herhangi bir prosedür bulunmamaktadır. Hastalar kişisel hijyenine dikkat ederek (mümkünse aynı gün içerisinde duş alarak) kliniğe gelebilirler.

Terleme botoksu kimlere yapılmaz?

 • Hamilelere ve emziren annelere,
 • Cildinde açık yara olan veya cilt enfeksiyonu problemi olan kişiler,
 • Kas zayıflığı gibi bazı nörolojik problemleri olanlar,
 • Aminoglikozit türü (bakteri öldürücü) antibiyotik kullananlar,
 • Penicillamin kullanan, romatoid artrit hastaları,
 • Bağışıklık sistemi farklı nedenlere bağlı olarak düşük olan hastalara terleme botoksu yapılmaz.

Terleme botoksu zararlı mı? 

Terleme botoksu terleme bezlerine zarar veren veya ter bezlerini kapatan bir uygulama değildir. Yapılmaması gereken durumlar dışında herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Terleme botoksu kalıcı mı?

İşlemin ardından 4-6 ay boyunca terleme problemi ortadan kalkar. Ancak işlemin kalıcılık süresinin kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebildiği unutulmamalıdır. Bazı hastalarda işlemin etkisinin 1 yıla kadar uzayabilir. İşlemin etkisinin sona ermesinin ardından sürecin tamamlanması için beklemeye gerek duyulmaz. 1 yıl içerisinde iki seansa bölerek terleme botoksu yaptırmak da mümkündür.

Terleme botoksu ne kadar sürede yapılır?

İşlem süresi uygulamanın yapılacağı yere göre değişkenlik gösterir. Ortalama 15-20 dakikalık bir işlem süresinden söz edilebilir.

Terleme botoksu ne zaman tekrar edilir?

Uygulamanın tekrar süreci kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Genellikle 4 ya da 5. aydan itibaren hastalar tekrar merkezimize başvurarak 2. seansı alırlar.

Terleme tedavisi olarak botoks hangi bölgelerde etkili olur?

Hastalarda terlemenin yoğun yaşandığı bölgelerin başında koltuk altı gelir. Koltuk altı harici el ve ayak gibi bölgelerde botoks sık tercih edilen bir uygulama değildir.

Terleme  botoksu sonrası nelere dikkat edilmelidir?

 • Uygulama sonrası ilk gün duş alınmamalı, ağır spor aktivitelerinden kaçınılmalıdır.
 • İlk 2-3 gün hamam, sauna gibi ortamlarda bulunulmamalıdır.
 • İşlem sonrası alkol kullanılmamalıdır.
 • İşlem sonrası ilgili bölgeye elle temas edilmemeli, masaj vb. uygulamalar yapılmamalıdır. ellemek masaj yapmak yok
 • İşlemin hemen ardından koltuk altına herhangi bir ürün sürülmemelidir.
 • Uygulamanın yapıldığı bölgelerin hijyenine dikkat edilmelidir. 
 • İşlem sonrası hafif morluk, kızarıklık gibi durumlar meydana gelebilir. Endişe edilmesine veya bölgede herhangi bir ürün kullanılmasına gerek yoktur.

Bilgilendirme amaçlıdır.

Sayfa Sonu

Daha fazla sayfa yok

Sonraki Sayfa