Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Lazer Epilasyon


Lazer ışınlarının farklı dalga boyları ile kıl köküne uygulanmasıyla tüyün gelişimini sağlayan kök folikülünün küçültülerek yok edilmesidir. Lazer epilasyonda temel amaç tüyü değil, kıl kökünü yok etmektir. Tüy giderici uygulamalar arasında doğrudan sonuç odaklı bir uygulama olması nedeniyle tercih edilmektedir. Kadın veya erkek fark etmeksizin istenmeyen tüylerin yok edilmesini sağlayan lazer epilasyon doğru cihazlarla ve uzman estetisyenler tarafından yapılmalıdır.

en iyi epilasyon merkezleri Lifemed Tıp merkezi

Lifemed Estetik Bölümü ile güzelliğinize güzellik katın.

Kliniğimize gelen kişilere uzman estetisyenlerimiz tarafından yapılan analiz sonrasında cilt tipi, cilt rengi, kıl yapısı, uygulanacak bölge, cihaz seçimi ve seans sayısına dair detaylı bilgi verilmektedir.

Hastanemizde altın standark olarak kabul gören Cynosure Elite+ Cihazi Alexandrite Lazer Sistemi, Soprano İce Platinum ve Nd Yag Lazer cihazlarıyla tüm cilt ve kıl tiplerine uygun epilasyon yapılmaktadır.

Epilasyon işlemleri, Bağdat caddesi Lifemed Tıp Merkezi'ndeki uzman hekimler ve estetisyenler eşliğinde kişiye özel yapılmaktadır.

Tüylerin kalınlığı ve yoğunluğu her vücutta farklı olduğu için, tedavi süresi kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir. Bize ulaşarak, sizin için en uygun yöntemi ve seans sayısı öğrenebilirsiniz

İstanbul Kadıköy’deki Lifemed Tıp Merkezi Estetik Kliniğinde uzman doktor ve estetisyen kadromuz tarafından lazer epilasyon uygulamaları yapılmaktadır. Kişiye özel olarak Uzm. Dr. Özge Yöntem GÜNVER’in yaptığı uygulama, hijyenik ve steril klinik ortamında gerçekleştirilir.

Lazer epilasyon uygulamaları ile ilgili daha detaylı bilgi için ekrandaki whatsApp butonuna basabilirsiniz. Direk randevu alabilir veya 444 54 33 çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz iletişim için; Sizi Arayalım.

Whatsapp

Lazer epilasyon cihazı nasıl çalışır?

Lazer epilasyon cihazı, kıl köküne ışın atışı yapılması prensibine göre çalışır. Lazer ışınlarının normal ışıktan farkı daha yoğunlaştırılmış ve odaklandırılmış bir ışık olmasıdır. Lazer epilasyon cihazı kıl köküne, 3 farklı dalga boyu ile ışınlama yapar. Bu farklı dalga boyundaki ışınlar kıl köküne farklı derinliklerde işler. Bu derinlikler 755 nm, 810 nm, 1064 nm (nanometre)’dir. Kişinin cilt rengi, cilt tipi ve kıl tipine göre hangisinin seçileceğini uzman estetisyenler belirler.

lazer epilasyon fiyatları

Lazer epilasyon işlemi hangi bölüme girer?

Lazer epilasyon, Dermatoloji bölümü alanına girmektedir. Lazer epilasyon bir dermatoloji hekimi sorumluluğunda yapılan bir uygulamadır.

Lazer epilasyon çeşitleri nelerdir?

Lazer epilasyon çeşitleri arasında ayrım aslında kullanılan cihaz ve teknolojisine göre yapılmaktadır. Lazer epilasyon türleri arasındaki farklar, cihazların dalga boyu, kişinin cilt tipi, kıl tipi ve cilt rengine göre belirlenir. Lazer epilasyon çeşitleri temelde şunlardır:

 • Alexandrite lazer epilasyon
 • Nd Yag lazer epilasyon
 • Buz lazer epilasyon
 • İğneli lazer epilasyon

Lifemed Tıp Merkezi Epilasyon Cihazları

 • Cynosure Alexandrite lazer epilasyon cihazı
 • Epicare Alexandrite lazer epilasyon cihazı
 • Cynosure  ND Yag lazer epilasyon cihazı
 • Sorisa iğneli epilasyon lazer epilasyon cihazı 

Lifemed Tıp Merkezindeki tüm epilasyon cihazları FDA onaylıdır.

Cynosure Alexandrite lazer epilasyon 

Cynosure Alexandrite lazer epilasyon cihazı 755 nm dalga boyu ile ışınlama yapmaktadır. Cynosure Alexandrite lazer epilasyon cihazı beyaz tenli, koyu ve güçlü kıl tipine sahip kişilerin epilasyon işlemi için daha uygundur. Kadın ve erkek fark etmeksizin tüm vücud için uygun bir cihazdır.

Epicare Alexandrite lazer epilasyon

Epicare Alexandrite lazer epilasyon cihazı 1064 nm dalga boyu ile ışınlama yapmaktadır. Epicare Alexandrite lazer epilasyon cihazı beyaz tenli, koyu ve güçlü kıl tipi olan kişiler için daha uygundur. Kadın ve erkeklerin tüm vücut epilasyonu için uygun bir cihazdır. 

Cynosure ND Yag lazer epilasyon

Cynosure ND Yag lazer epilasyon cihazı, 1064 nm dalga boyu ile koyu cilt tipi için uygun bir epilasyon cihazıdır, 6 başlık özelliği ile farklı cilt altı derinliklerine inebilmeyi mümkün kılar. Ayrıca Cynosure  ND Yag lazer ile dermatoloji doktorumuz tarafından, kılcal damar tedavileri, varis tedavileri, kırmızı ben ve leke tedavileri yapılmaktadır.

Soprano Platinum Ice (buz) lazer epilasyon

buz lazer epilasyon

Soprano Platinum Ice (buz) lazer epilasyon cihazı, 755 nm, 810 nm,1064 nm dalga boyları ile tüm cilt ve kıl tiplerine, kadın-erkek fark etmeksizin, yaz-kış uygulama yapabilen bir cihazdır. Bronz tene de uygulanabilmektedir. 

Sorisa iğneli epilasyon cihazı

Sorisa iğneli epilasyon cihazı, iğne yardımı ile kıl kökü folikülüne elektrik akımı verilerek yakılmasını sağlayan bir cihazdır. Beyaz kıl tipi, sarı kıl tipi, kızıl kıl tipi ve inatçı tüyler üzerine uygulanmaktadır. Tüm vücut tipleri ve bölgelerde tercih edilebilmektedir. Epilasyon öncesi tüy kısalmasına gerek duyulmaktadır. Seans süresi 20 dk ile 60 dk arası, seans paketleri ise 4 seans ile 12 seans arasında değişkenlik göstermektedir.

Cilt tipine göre hangi lazer epilasyon yöntemi daha uygundur?

Epilasyon işlemi için, ten rengi, kıl kalınlığı, kıl kökü derinliği ve cilt tipine göre cihaz seçimi yapılmalıdır. Bu nedenle epilasyon işlemi yapacak kişilerin en az 4 farklı epilasyon cihazı bulunduran klinikleri tercih etmeleri gerekir. Lifemed tıp Merkezinde kayıt alınmadan yapılan ön görüşme ile sizin için en uygun cihazı ve işleminizin kaç seans süreceğini öğrenebilirsiniz.

Lazer epilasyon sağlıklı mıdır? 

Epilasyon için kullanılan cihazlar, genellikle lazer ile kıl köküne deforme etme tekniğine dayanır. Kıl kökünün deforme olması vücut sağlığını etkileyecek bir durum değildir.   

Lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir? 

Lazer epilasyon neredeyse vücutta tüm bölgelere uygulanabilir bir işlemdir. En yaygın bölgeler şunlardır;

 • Genital bölge
 • Yüz
 • Sakal
 • Koltuk Altı
 • Bacak
 • El
 • Sırt
 • Bikini bölgesi 
 • Kaş epilasyonu
 • Göbek bölgesi

Lazer epilasyon ayrıca bu amaçlarla da kullanılır:

 • Sakal şekillendirme
 • Yanık izlerini giderme
 • Vücuttaki lekelerin giderilmesi

Erkeklerde sık yapılan lazer epilasyon bölgeleri;

 • Yüz epilasyon
 • Sakal epilasyon
 • Koltuk Altı 
 • Sırt
 • Sakal Şekillendirme 
 • Sakal üstü kılları için epilasyon

Lazer epilasyon öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Lazer epilasyon öncesi Solaryum ve güneş banyosu gibi uygulamalardan kaçınılmalıdır. Kıl boyları kısaltılmalı ve cilt temizliğine özen gösterilmelidir

Lazer epilasyon nasıl yapılır?

Yapılan ön görüşme ile kullanılacak cihaz, ve uygulanacak seans sayısı belirlenir. Epilasyona gelmeden önce tüyler kısaltılır. Uzman estetisyenimiz tarafından kıl ve cilt tipine göre cihazın enerji ayarlamaları yapılır ve atışlara başlanır. Lazer epilasyon atışları, her bir kılın köküne yapılarak. Kılların kalıcı olarak çıkması engellenir. Seans süreleri kişinin boy-kilo faktörüne göre değişmektedir. Bir seans ortalama 10 dk ile 90 dk arası sürmektedir. Epilasyon hizmeti 12 ay ile 18 ay içinde tüm işlem süreci tamamlanmaktadır.

Bilgilendirme amaçlıdır.

Lazer epilasyon uygulamalarında her bölgeye veya her kıl köküne aynı enerji atımı yapılır. Ev ortamında yapılan lazer epilatör uygulamalarında kişi hangi bölgeye nasıl bir enerji akımı kullanılacağını bilmemesi nedeniyle sağlıklı sonuçlar elde edemez. Bu nedenle uzman estetisyenlerden lazer epilasyon hizmeti alınması önerilir.

Doğum öncesi veya sonrası kadın doğum uzmanından onay alarak işlem yaptırılabilir.

Solaryum ve güneşlenmeden hemen sonra lazer epilasyon uygulaması yapılamaz.

Uygulama için 2 haftalık bir süre geçmelidir.

Alexandrite lazer epilasyon kalın tüyleri için iyi bir epilasyon aletidir. Bu nedenle erkekler için daha idealdir.

 

Lazer epilasyon erkek ve kadınlarda farklı biçimde uygulanmamaktadır. Sadece farklı cihazlar ile uygulamalar tercih edilebilir.

Fotodinami tedavisi için ilaç kullanan kişilere, gebelere, lupus hastalarına ve bazı metabolik hastalıkları olan kişilere lazer epilasyon uygulanmamaktadır.

Lazer epilasyon uygulamasında yaş sınırı bulunmamaktadır.

Sağlıklı olan her kişiye lazer epilasyon uygulaması yapılabilir. Kronik hastalıkları olan veya düzenli ilaç kullanan kişilere ise takipte oldukları hekim onayı ile lazer epilasyona başlanır.

Dermatoloji hekiminin ve estetisyenin tecrübe ve deneyimi, yanlış enerji akımı ile işlem yapılması, kıl tipine veya cilt tipine uygun olmayan cihazların tercih edilmesi gibi durumlarda lazer epilasyon uygulamasından istenilen sonuçlar elde edilemeyebilir.

Geçirilen rahatsızlara veya kullanılan ilaçlara bağlı olarak paket seans bitimi sonrası 6 ayda  1 kez ya da yılda 1 kez toplama seansı alınabilir.

Tercihen güneşin daha az olduğu sonbahar ve kış ayları daha uygundur. Soprano Ice Platinum Buz lazer ile yılın 4 mevsimi epilasyon için uygundur. 

Gebelik sonrası hormonal değişimler, metabolik hastalıklar, yaş faktörü, seans aralığının uzaması, lazer epilasyon dışında klasik yöntemlerin uygulanması gibi faktörler başarı oranını etkiler.

Uygulama yapılan bölgenin güneşten korunması, 24 saat su ile temas edilmemesi ve kişinin su tüketimini arttırması önerilir. Beklenmeyen bir durum gözlemlendiğinde uygulamayı yapan uzman estetisyen ile iletişim kurulmalıdır.

Seans aralıkları uygulama yapılacak bölgedeki kılların büyüme evresine göre değişir.

Lazer epilasyonda cilt altına 755-1064 nm arasındaki dalga boyundaki ışık ile atış yapmaktadır. Bu değerdeki ışınlar organlara ulaşmadığı için vücutta kayda değer bir zararı yoktur.

Lazer epilasyon uygulamasına ilk başlayanlar için seans aralığı 30 günü geçmeyecek şekilde planlanmaktadır. 30 günü geçen seans aralıklarının kıl kökü folikülünün tekrar güçlenmesine ve çevre foliküllerin canlanmasına neden olmaktadır. Bu nedenle istenilen sonuçları alabilmek için uzman estetisyenlerin seans planlamasına uyulması gerekmektedir

Klasik tüy giderme yöntemleri arasında yer alan ağda, jilet veya tüy dökücü gibi uygulamalar tüylerin sert ve sağlıksız bir biçimde uzamasına neden olur. Lazer epilasyon tüylerin kalıcı olarak uzamasını engeller.

 

Lazer Epilasyon İle İlgili Yazılar