Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Mezoterapi


Mezoterapi, derinin alt tabakasına ilaç enjekte etme yöntemine verilen isimdir. Vücudumuzda her bolgeye mezoterapi uygulanabilir.

Mezoterapi uygulama alanları nelerdir?

Yüz mezoterapisi deri kırışıklığı ve sarkmalarında etkili olan bir yöntemdir. Yüz ve boyun derisinde yaşa, güneş ışınlarına, sigara dumanına, yerçekimine bağlı olarak elastikiyet kaybı bunun sonucunda sarkma meydana gelir. Intradermal olarak derıye ilaçlar, vıtamın, mıneral, antioksidan maddeler, amino asıt ve hyaluronik asit karışımları enjekte edilebilir. Hyaluronik asit, tüm yaşayan organizmaların bağ dokusunda doğal olarak bulunan, bulunduğu dokuya esneklik ve sağlamlık veren, su tutma kapasitesine sahip temel bir maddedir. Vücudumuzda en çok deride (% 60), kas, göz ve eklemlerde bulunur.

Genç yaşlarda cildin gergin ve eklemlerin hareketliliğini, dokuların nemli ve canlı kalmasını sağlar;. Deri altında doğal olarak bulunan bu madde yaşla birlikte azalır; 50'li yaşlarda yarıya düşer. Sonuçta  deri önemli bir desteğini kaybeder; deri yaşlanması ortaya çıkar. Enjeksiyon yoluyla, dışarıdan takviye edildiği zaman, deri daha gergin, sıkı ve kırışıksız görünür.

Yüz mezoterapisinde amac kollajen yapımını uyararak derının daha sıkı hale gelmesını saglamaktır. Yuz, dekolte ve el uzerıne uygulanabilir. Yüz mezoterapisi, başlangıçta 2-4 hafta aralıklarla uygulanır. Ortalama 4-6 seans sonrası  3-6 ayda bir tekrarı yapılabilir. Saç dökülmesinin tedavisinde sacli deri mezoterapisi tedaviye yardimci bir yöntemdir.

Lokalize yağlanmanın oldugu bölgelerde yağ yakımına yardımcı ilaçlar ile mezoterapi uygulanabilir

Detaylı bilgi için 444 54 33 ile iletişime geçebilir veya kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

Bilgilendirme amaçlıdır.

Sayfa Sonu

Daha fazla sayfa yok

Sonraki Sayfa