Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Oral Diagnoz Radyoloji


RVG (Radio Visio Graphy) sistem ve kamera programı;

Panoramik Röntgen

Genel olarak bazı model Dijital Panoromik Röntgen cihazları ile;

  • Panoramik Röntgen
  • Segment Panoramik
  • Lateral TMJ (ağzı açık ve kapalı iki projeksiyon)
  • Maksiler Sinus Görüntüleri

tetkik edilebilmektedir. Panoramik Röntgen; çenelerin, tüm dişlerin, temporomandibular eklemin, çene ve dişlerdeki birçok rahatsızlığın görülmesini sağlayabilir.

Dijital Panoramik Röntgen sistemi implant uygulamalarında, gömük 20 yaş diş operasyonlarında, anatomik boşlukların tedavisi ve cerrahisi sırasında, çene ve dişlerde gözle görülmeyen çürük, kist ve tümör gibi oluşumların teşhisinde gerekmektedir.

Panoramik Röntgen; çene anatomisini ve lezyonlarını ayrıntılı olarak gösteren bir incelemedir. Panoramik röntgen ile tümör, kist, inflamatuar hastalık, oraantral fistül, kırıklar gibi çene lezyonları ayrıntılı olarak değerlendirilebilmektedir. Lezyonların iç yapıları, kortikal sinir ve diş kökleri ile komşulukları hakkında ayrıntılı bilgi edinilebilmektedir.

İmplantasyon öncesi hastaların değerlendirilmesinde planlanan implant düzeyinin anatomik yapılar ile ilişkisini gösterebildiğinden, olabilecek komplikasyonların önlenmesi açısından özellikle önem kazanmaktadır. İmplant için çenede yeterli kemik olup olmadığını gösterir.

Bilgilendirme amaçlıdır.

Sayfa Sonu

Daha fazla sayfa yok

Sonraki Sayfa