Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Pumpkin Peel Cilt Bakımı (Balkabağı Peeling)


Pumpkin peel: sindirella bakımı veya balkabağı peeling olarak da adlandırılan, içeriğinde yer alan alfa hidroksi, amino asit ve enzimlerle cildi yenileyerek canlandıran bir peeling yöntemidir.Tüm cilt tiplerinde tercih edilebilen uygulama doğal ve organiktir. 

Cildin ihtiyaç duyduğu A vitamini gereksinimini karşılamaya yardımcı olan balkabağı peeling, lekeler, akneler ve yaşlanmaya bağlı izlerde etkilidir. Özellikle küçük çillerde ve zaman içerisinde oluşmuş lekelerde tercih edilen bir peeling çeşididir. Uygulamanın ana maddesi olan balkabağı, cilt kuruluğunu giderir ve cildin yenilenmesine katkı sağlar.

Pumpkin Peeling Nedir, Faydaları Nelerdir?

 • Pumpkin peel cildi ölü hücrelerden arındırır.
 • Akne, sivilce gibi cilt problemlerini ortadan kaldırır.
 • Ciltteki kırışıkları azaltır.
 • Cilt kuruluğuna karşı hücreleri yeniler.
 • Cilde yumuşak ve pamuksu bir canlılık kazandırır.
 • Cildin nem oranını dengeler.
 • Cilde ışıltı ve parlaklık kazandırır.

Pumpkin peel uygulamaları ile ilgili daha detaylı bilgi ve hızlı randevu için;  

444 54 33

çağrı merkezimiz yada

Whatsapp

hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Lifemed Tıp Merkezi Estetik Kliniği, Bağdat Caddesi'nde sizlere benzersiz bir estetik deneyim sunuyor. Sağlık Bakanlığı Onaylı modern teknoloji ve uzman doktor kadromuz ile en güncel estetik uygulamalarını gerçekleştirerek, sağlık ve güzellik konusundaki beklentilerinizi en üst düzeye çıkarmayı amaçlıyoruz.

Pumpkin peel nasıl yapılır?

 • Uygulama için cilt peeling sürecine hazırlıklı hale getirilmek üzere cilt temizleyici ile temizlenir. Bu aşamada cildin kir, yağ ve ölü hücrelerden arındırılması için masaj yapılır.
 • Temizlik aşamasından sonra balkabağı peeling uygulanır.
 • Ortalama 10-15 dakika beklenir. Ardından peeling ciltten temizlenir ve uygulama tamamlanır.
 • İşlemin ardından parlak bir cilt görünümü ile elde edilir.

Pumpkin Peel fiyat

Pumpkin peel hangi bileşenlerden oluşur?

Pumpkin peel uygulaması Vitamin A, Salisilik asit, mayalanmış enzimler, mineraller, Flovonoidler, Omega yağ asidi, Fitosteroller gibi cilt sağlığı için faydalı pek çok bileşenden oluşur.

Pumpkin cilt bakımı peel kimlere uygulanır?

Pumpkin bakım uygulaması kuru, akneli, yaşlı veya olgunlaşmış, hiperpigmentasyonlu tüm ciltlere yapılması önerilen bir uygulamadır. Herhangi bir cilt problemi olmayan, yalnızca cildini ölü derilerden arındırarak ışıltılı bir görünüm elde etmek isteyen kişilere de pumpkin peel uygulaması yapılabilmektedir.

Pumpkin peel için hangi mevsim uygundur?

Pumpkin peel dört mevsim, her cilt tipine uygulanabilen bir peeling yöntemidir.

balkabağı peeling fiyat

Pumpkin maske kaç seans?

Balkabağı maskesi uygulamasını seans sıklığı cilt tipine göre değişkenlik gösterir. Genellikle 4-6 seans yapılması önerilen bir peeling uygulamasıdır.

Pumpkin peeling yaptıranlar sonrasında ağrı hisseder mi?

Sindrella çiçeği bakımı olarak da adlandırılan pumpkin peel maske işlemi sonrası herhangi bir ağrı şikayetiyle karşılaşılmaz. Uygulamanın özünün doğal ve organik bileşenleri içeren balkabağından oluşması nedeniyle hastalarda herhangi bir yan etkiyle karşılaşma riski bulunmamaktadır.

Balkabağı peeling hamileler için zararlı mıdır?

Pek çok cilt bakım uygulaması hamilelik sürecinde önerilmemektedir. Ancak balkabağı peeling içerdiği doğal özler nedeniyle hamileler tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Hamileler için herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Bilgilendirme amaçlıdır.

Sayfa Sonu

Daha fazla sayfa yok

Sonraki Sayfa