Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım

Saç Dolgusu


Saçlar belirli nedenlere bağlı olarak zamanla dökülebilmektedirler. Her insanda olmasa da bu bazı insanlar için geçerli olan bu durum son zamanlarda geliştirilen bazı tıbbi yöntem ve uygulamalar sayesinde artık tedavi edilebilir bir sorun haline geldi.

Saçlar döküldükten sonra uygulanan yöntemler dışında geliştirilen ve saçların dökülmesini önleyerek canlılıklarını arttıran veya daha güçlü olmasını sağlayan yöntemlere ek olarak ayrıca geliştirilen seyrek saçları daha dolgun ve canlı gösteren aynı zamanda da besleyen yöntemler artık Türkiye’de de uygulanabilmektedir. Saçların daha canlı, dolgun ve sık görülmesini sağlayan ve saç ekimi dışında farklı uygulamalar gerçekleştirilerek uygulanan yöntemlerden birisi de saç dolgusu yöntemidir.

Saç Dolgusu

Saç dolgusu uygulaması Koreli bir firma tarafından geliştirildi. Birkaç bileşenden oluşan etkili karışımı sayesinde saç köklerindeki saç hücrelerini beslemekte ve çoğalmalarını sağlamaktadır. Bu karışımın enjeksiyon yardımı ile saç derisinin altına enjekte edilmesi ile kullanılması ile saçların daha dolgun olması sağlanmaktadır. Kalınlaşan ve daha dolgun bir hale gelen saçlar canlı ve sıkı bir görünüme bu yöntemle ulaşmaktadırlar.

4 seans olarak yapılması gereken bu uygulamanın her seansında yapılan iğnelerle deri altına enjekte edilen karışım toplamda 15 gün boyunca enjekte edildiği bölgede kalmaktadır. Radyoterapi yöntemi ile de ayrıca uygulanabilen saç dolgusu yöntemi saç dökülmesinde etkin sonuç veren yöntemler arasında en etkili olanlardandır. Her yıl uygulanması gereken ve yılda en fazla bir kere 4 seans halindeki uygulamalarla gerçekleştirilmesi gereken saç dolgusu yöntemi ile ömrünüzün sonuna kadar istediğiniz parlaklıkta ve canlılıkta saçlara kavuşabilirsiniz.

Saç dolgu yönteminin önemli avantajları arasında gösterdiği uzun süreli etkinin hem erkek hem de kadınlar için de geçerli olmasıdır. Kadınlarda da uygulanabilen bu yöntem sayesinde canlı ve parlak saçlara sahip olmak isteyen kadınlar da amaçlarına ulaşmış olacaklar.

Erkek saç dökülmesi için özellikle tercih edilen bu yöntem sayesinde soydan gelen ve sonradan ortaya çıkan hastalıklar veya genetik kodlama nedeni ile yaşanan saç dökülmelerinin önüne geçmede çok etkili olan bu yöntem Türkiye ile birlikte bütün dünyada aynı zamanda uygulanmaya başlayan başarı oranı yüzde yüze yakın tıbbi yöntemlerdendir.