Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Sakal Ekimi


Erkeklerde estetik bir görünümün önemli parçalarından biri olan sakallar, çevresel faktörlere veya genetik etmenlere bağlı olarak dökülebilir veya seyrelebilir. Bu durum, sakalın aktif olarak kullanılmasında sorun yaratır. Özellikle kirli sakal bırakmak isteyen kişilerde bu tip problemler özgüven sorunu yaratmaktadır.

Merkezimizde yapılan sakal ekimi, yara, yanık, köselik gibi bir çok durumda dahi etkili sonuç doğurmaktadır. Sakal ekimi sırasında çok küçük bir iğne kullanılma ve işlem öncesi bölge uyuşturulmaktadır. FUE tekniğinin kullanıldığı sakal ekiminde boyun, ense gibi bölgelerden alınan kıl kökleri, uygun alana transfer edilir. Lokal anestezi altında uygulanan bir işlem olmasından ötürü kişi herhangi bir acı veya ağrı hissetmez. Kıl diplerindeki doğal görünüm FUE tekniğinin etkili bir sonucudur.

Sakal ekiminde ekim sonrası hasta takibi saç ekiminde olduğu gibi önemsenmesi gereken önemli bir konudur. 

Uygulama sonrasında sakallarda 15 gün sonrasında bir dökülme meydana gelir. Kıl kökleri bu işlemde herhangi bir zarar görmez. Ortalama 4-8 ay arasında değişen bir süreçte sakallar uzamaya başlar, iyileşme sürecinin başarıyla tamamlanabilmesi için sakalların kesilmemesi gereklidir. İşlemin hemen ardından transferin yapıldığı bölgede kızarıklık oluşabilir ancak bu geçici bir durumdur.

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı saç ekim merkezimizde yapılan işlemler klinik ortamında ve doktor gözetiminde hastalarımıza sunulmaktadır.

Sakal Ekimi Kimlere Yapılır?

  • Köse olarak bilinen, genetiği gereği sakalları çıkmayan kişilere,
  • Herhangi bir kaza sonucu kıl kökleri körelen kişilere,
  • Sakallarında seyreklik veya eksiklik olan kişilere sakal ekimi yapılmaktadır.

Detaylı bilgi için randevu alabilir veya 444 54 33 çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgilendirme amaçlıdır.