Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım

Tırnak Mantarı Tedavisi


Genellikle tırnakta kalınlaşma ve sararma şeklinde belirginleşen tırnak mantarı rahatsızlığı pek çok kişiyi sosyal hayattan soyutlamaktadır. Yaygın olarak ayak baş parmağında görülen bu rahatsızlık kimi zaman parmak aralarında da oluşabilmektedir. Başta ortak kullanım alanları (havuzlar, güzellik merkezleri, spor salonları, plajlar gibi) ve insanların ortak kullanım eşyaları (terlik, ayakkabı, havlu) mantar hastalığına zemin hazırlamaktadır. Bununla birlikte ayağı sıkan ayakkabılar, ayak parmağının sert bir yere çarpılması, ezilmesi, yanlış tırnak kesimi, pişikler, ter, kalitesiz çoraplar da mantarın oluşum sürecini hızlandırmaktadır. Zamanla tüm tırnağa yayılan bu rahatsızlık ayağın kokmasına da sebebiyet verebilmektedir.

Özellikle yaz sezonu öncesi yapılması gereken tırnak mantarı tedavi günümüz koşullarında ağır ilaç kullanımı gerekmeden yalnızca mantarlı bölgenin düzenli bakımı ile tamamen iyileşme göstermektedir. Ortalama 3-4 haftalık bir periyodik tedavilerle birkaç seansla birlikte tamamlanan sarı, kötü görünümlü tırnaklar yerine güzel ve sağlıklı tırnaklarla sahip olabilirsiniz.

Unutmayın, erken teşhis ve tedavi tırnak mantarının kısa zamanda iyileşmesinin en önemli koşuludur.

Medikal el - ayak bakımı ile ilgili tüm şikayetleriniz için "Estetik ve Dermatoloji" kliniğimizden randevu alabilirsiniz.