Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME

Botoks Tekrarlanmak Zorunda mıdır?


Botoks; "Clostridium botulinum" isimli bakteriden elde edilen tıbbi bir proteinin adıdır. Protein, aslında çok

Botoks; "Clostridium botulinum" isimli bakteriden elde edilen tıbbi bir proteinin adıdır. Protein, aslında çok uzun zamandır göz ve nörolojik hastalıklarının tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Kırışıklıkları gidermek amacıyla ise 25 yıldır güvenli ve başarılı bir şekilde kozmetikte kullanıma girmekte.

Botoks tedavisi 3-6 aylık bir zaman aralığında düzelme sağlar. Uygulamalar sıklıkla tekrarlandıkça bu süre 8-10 aya kadar çıkabilmekte. Botoks tedavisine başladıktan sonra kesinlikle devam etmek zorunda değilsiniz tedavinin etkisi geçtikten sonra bile çizgiler uzun bir sure eski yoğunluğuna dönmediği tespit edilmiştir.

Botoks uygulamalarına devam edilirse giderek daha başarılı sonuçlar alınmakta olduğu saptanmıştır. Çizgiler giderek hafifler ve yenilerin oluşması engellenir. Cilt eskiye nazaran daha iyi bir görünüm kazanmakta.

Botoksun etkisi bireyin cilt yapısına göre değişmekle beraber 6 ay ile 10 ay arasında değişen sürelerle kendini göstermekte. Botoksun yapılışının üzerinden 10 ay kadar bir zaman geçtikten sonra kaslar tekrar eski fonksiyonlarına dönmeye başlar ve cilt tekrar eski kırışık halini alır. Bu nedenle kırışıklık görünümü istemeyen kadınlar botoksu birkaç kez tekrarlarlar. Bu durum isteğe göre değişkenlik gösterebilir. Ayrıca seanslar arttıkça kasların eski fonksiyonlarına dönme zamanının uzaması ve tam olarak dönememeleri gibi bir durum da ortaya çıkabildiği görülmüştür. Bu sebepten ötürü bir kaç seanstan sonra bu kırışıklıklar eski derinliğini yitirmeye başlayabilir. Ayrıca tekrarlayan uygulamalar ile kaslarda oluşan incelmeye bağlı olarak etki süresi daha da uzayabilmektedir. Botoks’un etkisi bittiğinde ise uygulama öncesindeki duruma geri dönülmektedir

 


Detaylı bilgi için randevu alabilir veya 444 54 33 çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgilendirme amaçlıdır.
İçeriğimiz daha önce 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
27 Mayıs 2014 Salı - 14:11