Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Epilasyon Yaptıracağınız Merkezi Seçerken Nelere D


Lazer epilasyon ciddi bir tıbbi uygulamadır, bunun yanında tekrar eden seansları da olduğu için uzun bir

Lazer epilasyon ciddi bir tıbbi uygulamadır, bunun yanında tekrar eden seansları da olduğu için uzun bir süreçtir. Sağlıklı olabilmesi açısından istikrarlı bir şekilde yürütülmeli ve takibi titiz şekilde yapılmalıdır. Bu operasyondan önce uzman bir doktor tarafından muayene edilmeniz ve tüm süreç boyunca doktor kontrolünde olmanız her sağlığınız hem de sürecin sağlığı açısından önem teşkil etmektedir.

Lazer epilasyon merkezleri Sağlık Bakanlığı tarafından Özel Sağlık Kuruluşları statüsüne aınmıştır. Yani bu merkezlerden her biri Sağlık Bakanlığı tarafından izinleri verilen ve denetlenen poliklinik ya da muayene gibidirler. Bütün merkezlerde uzman hekimi dermatoloji veya plaktik cerrahi uzmanı bulundurması zorunluluğu mevcuttur.  Yani aslında bu merkezler tam bir sağlık merkezleridir.

Lazer epilasyon yaptıracağınız yeri seçerken:

- Tedavinizin devamlılığı ve güvenliğiniz açısından uzman sorumlu hekimi bulunan bir merkezi tercih ediniz.
- Görüşmeniz ve işlem öncesi muayeneniz mutlaka uzman doktor tarafından yapılmalı ve lazer tedavilerinin sağlığınız açısından uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Görüştüğünüz doktorun lazer uygulamaları konusunda sorularınıza doyurucu cevap verip vermediğini dikkate alınız.
- Çok sağlam referanslı veya her şeyi ile güvendiğiniz bir merkez olmadığı sürece paket kampanya almayı ve peşin toplu ödeme yapmayı fiyat çok cazip de görünse de hassasiyetle değerlendiriniz.
- Görüşme sırasında hiç doktor muayenesi olmadan sizi hemen uygulamaya almak isterler ve cazip ödeme koşulları sunarak size senet imzalatmak isterlerse bu durumu kabul etmeden merkezi ve sorumlu hekimini detaylı sorgulayınız.
- Bitene kadar”, “bitme garantisi” ifadelerini kullanan merkez ve salonlara bitmenin ne anlama geldiğini (lazer epilasyon yöntemi ile kalıcı epilasyon sağlanır, ancak kıllar hiç bir zaman % 100 bitmez), garantiyi hangi bilimsel çalışmaya dayanarak verdiklerini sorunuz. Bu ifadeleri yıllardır konu ile ilgili çalışan, yurt içi/dışı kongrelere katılan ve yayınları takip eden, hatta kendisi yayın yapan uzman hekimler kullanmazken, hangi eğitim ve uzmanlık seviyesindeki kişilerin kullandığına dikkat ediniz.
- Güzellik salonlarında lazer epilasyon yapılması kesinlikle yasaktır. Epilasyon amaçlı IPL’de yaptırabilirsiniz ancak kalıcılık konusundaki beklentinizi düşük tutunuz. Yanlış kullanıldığında IPL’de ciltte ciddi yanıklar oluşturabilir, kılları azaltmak yerine termine edip daha da kuvvetlenmelerine sebep olabilir.


Detaylı bilgi için randevu alabilir veya 444 54 33 çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgilendirme amaçlıdır.
İçeriğimiz daha önce kez değerlendirilmiş ve ortalama yıldız verilmiş.
27 Mayıs 2014 Salı - 13:43

Sayfa Sonu

Daha fazla sayfa yok

Sonraki Sayfa