Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Kimlere Lazer Epilasyon Uygulanmaz?


Lazer epilasyon uygulanmaması gereken hastalar? Vitiligo, sedef gibi bazı deri hastalıkları olan bireylere,

Lazer epilasyon uygulanmaması gereken hastalar?

Vitiligo, sedef gibi bazı deri hastalıkları olan bireylere, 18 yaş altındaki bireylere, uygulamadan önce solaryum ve güneşlenmeye bağlı yoğun bronzlaşma veya yanık gelişmiş hastalara, son 6 ay içerisinde akne tedavisi ilacı kullanan kişilere lazer epilasyon uygulaması tavsiye edilmez.

Bu hastalıkların yanında;

-Gebelik durumlarında tıp dünyasında kanıtlanmış bir kural olmamasına rağmen ve hatta herhangi bir sorun yaşanmayacağı konusunda genel bir kanı dahi olmasına rağmen, lazer epilasyon uygulaması tavsiye edilmez.

- Gebelik riski olanlarda lazer epilasyon uygulaması tavsiye edilmez. Gebelik döneminin ilk üç ayında bulunan anne adaylarına yüksek risk nedeniyle lazer epilasyon yapılmamakta, bebeğe süt verme döneminde bulunan annelere ise göğüs bölgesi dışında uygulama gerçekleştirilebilmektedir.

- Hormon bozukluğu olduğu halde tedaviyi reddedenler: Bazı hormonal bozukluklarda kıllanma yaşanabilir. Erkek tipi kıllanmalar olabilir. Yüz, göğüs, göbek gibi. Yani bir bayanda olmaması gereken yerlerde kıllanma olabilir. Bu gibi durumlarda hormonal bozukluğun giderilmesi şarttır. Hormonal bozukluk giderilmeden lazer bir miktar etki eder ancak seans süresi çok fazla uzayabilir bitmekte çok zorlayabilir.

- Cilt kanseri olanlarda asla lazer epilasyon yapılmaz.
- Ciltte aktif lezyon var ise lezyon geçene kadar bölgeye atış yapılmaması gerekir.
- Solaryum ya da güneşlenerek bronzlaşılmışsa, bronz ten kişisinin kendi rengine gelene kadar uygulama yapılmaz.
- Lazer epilasyon ayrıca kalp pili kullanan kalp hastalarına, sara nöbeti geçiren sara hastalarına ve sivilce kremi kullanan kişilere uygulanmamaktadır.


Detaylı bilgi için randevu alabilir veya 444 54 33 çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgilendirme amaçlıdır.
İçeriğimiz daha önce 3 kez değerlendirilmiş ve ortalama 2 yıldız verilmiş.
27 Mayıs 2014 Salı - 13:53