Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Lazer Epilasyon Hayat Kolaylaştırıyor


İster kış, ister yazın olsun, fazla tüylerimiz her zaman bizi rahatsız edebilir. Fakat son yıllarda ortaya

İster kış, ister yazın olsun, fazla tüylerimiz her zaman bizi rahatsız edebilir. Fakat son yıllarda ortaya çıkan ve sıklıkla tercih edilen bir epilasyon yöntemi olan lazer, gerçekten hayat kolaylaştırıyor.

Fiziksel ve Psikolojik Artıları
Tüylerden uzun süreli kurtulmayı sağlayan bu yöntem, hem fiziksel hem de psikolojik artılarıyla da geliyor. Bunlar arasında fazla tüylenme olan bölgelerdeki kaşıntı ve koku oluşumunun, tüylerin epilasyonla kökünden yok edilerek daha fazla çıkmaması üzerine artık bir sıkıntı olarak var olmaması, kişisel hijyenin ve dış görünüşte rahatsız edici bir şey bulunmamasının insanın psikolojisine bulunduğu katkı gerçekten önemli.

Kalıcı Olmasının Katkıları
Lazer epilasyon, diğer epilasyon türleri olan ve geçici sonuçlar veren tıraş, ağda ve tüy dökücü kremler yerine daha uzun süreli etkiler sağlıyor. Kişiler 6 aydan 1 yıla kadar, tüylerinin renk ve kalınlığına bağlı olarak, düzenli seanslara katıldıkları takdirde kıllarından %70-90 oranlarında kurtulabiliyor. Kalan tüyler genellikle ayva tüyü dediğimiz, ince ve sarı renkte çıkıyor. Bu da gözü ya da kişiyi rahatsız edecek bir varlık teşkil etmiyor.

Ekonomik Olması
Lazer epilasyon işlemi, belirli sayıda seanstan sonra bittiği için diğer geçici yöntemlerin aksine daha ekonomiktir. Sonuçları kalıcıdır, başında yoğun hormonal değişimlere sebep olan hamilelik gelen istisnai durumlar dışında kişiler yıllarca, ya da yapılarına göre hayat boyu bir daha tüylenme ile mücadele etmek zorunda kalmaz.

Batık Oluşumuna Bağlı Kötü Görüntüden Kurtulma
Özellikle havaların güzelleştiği aylarda, ya da kişinin tercihine göre yılın her zamanı, tüylerden kurtulmak büyük bir sıkıntı ve sorun haline gelir. Bu sorundan kurtulmak için başvurulan diğer yöntemlerle, özellikle de epilatör cihazlarıyla ortaya çıkan ve rahatsız edici bir görüntü oluşturan batıklar lazer epilasyonda görülmez. Lazer epilasyon, batık tedavisinde kullanılan yöntemlerden biridir. Aynı zamanda seanslar arası tüylerin çıkması da gecikir. Böylece tedavi tamamlanana kadar da tüylenme sorunu, kişinin başını çok fazla ağrıtan bir sorun olmaktan çıkar.


Detaylı bilgi için randevu alabilir veya 444 54 33 çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgilendirme amaçlıdır.
İçeriğimiz daha önce 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
04 Mart 2015 Çarşamba - 17:30