Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Lazer Epilasyon Sonuçları Kalıcı mıdır?


Lazar epilasyonda kalıcı ve sağlıklı elde edilebilmesi için önem gösterilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur.

Lazar epilasyonda kalıcı ve sağlıklı elde edilebilmesi için önem gösterilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Öncelikle lazer epilasyonu yaplacak cihazın ten yapınıza uygun olması gereklidir. Bunun için de bakılacak koşullar:

1. Kullanılan cihazın türü,
2. Ten özellikleriniz,
3. Uygulamanın etkinliği.

Lazer epilasyonun temel prensibi istenmeyen tüylerinizin lazer ışığı ile yok edilmesidir. Tabi ki bu operasyonun kalıcı ve sağlıklı olabilmesi için dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. İlk dikkat edilmesi gereken ten yapınıza uygun epilasyon cihazının operasyonda kullanılması olmasıdır. Bunun sebebi her lazer epilasyon cihazının her tende sağlıklı sonuç vermemesidir. Dolayısıyla öncelikle ten özellikleriniz saptanmalı ve bu özelliklere göre uygun cihaz seçilmelidir.

Teninizin açık olması, koyu olması ve başkaca ten özelliklerine bağlı olarak uygun lazer epilasyon cihazları kullanmak ancak bu konuda uzman olan hekimlerin yapabileceği bir şeydir. Dolayısıyla, rasgele bir yerde epilasyon yaptırmak yerine konusunda deneyimli bir doktora başvurmanız önerilmektedir.

Hormonal nedenli tüylenme vakalarında yeniden bir hormonal düzensizlik meydana gelecek olursa yeniden tüylenme artışı görülmesi mümkündür. Ancak, gelişmiş yüksek güçteki lazerlerle etkin dozlarda yapılan bilinçli tedavilerde bir bölgede bitmiş bir tüylenmenin yeniden başlaması olası görünmediği belirtilmektedir. Bazen, lazer epilasyon işlemleri bittikten bir yıl sonra işlem yapılan bölgede tüyler çıktığı görülebilir. Dolayısıyla belli bir seansın sonuncu seans olup olmadığını anlayabilmek için sonuncu işlemden sonra 1 yıl beklemek gerekebilir. Bir yıl sonra tüy çıkması halinde ise bu, sonucun kalıcı olmadığına değil, tedavinin henüz bitmemiş olduğuna işaret edebilir.


Detaylı bilgi için randevu alabilir veya 444 54 33 çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgilendirme amaçlıdır.
İçeriğimiz daha önce 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
27 Mayıs 2014 Salı - 13:38