Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Evde Check-up Hizmeti Nedir?


Erken dönemde yaptırılan Check Up neticesinde, ileride meydana gelebilecek hastalıkların önlemi alınabilir, bir problem varsa, erken teşhis konularak büyük rahatsızlıkların önüne geçilebilir.

Günlük hayatımızda bir çok hastalıklar ile karşılaşabiliyoruz. Bu nedenle, sağlığımız yerinde iken, en az altı ayda bir defa Check Up yaptırılması önemlidir. Erken dönemde yaptırılan Check Up neticesinde, ileride meydana gelebilecek hastalıkların önlemi alınabilir, bir problem varsa, erken teşhis  konularak büyük rahatsızlıkların önüne geçilebilir.

Sağlıklı bireylerin periyodik muayenesi anlamına gelir ve koruyucu hekimlik hizmetleri içinde yer alan bir sağlık hizmetidir. Check up programının amacı bireylerin yaş ve cinsiyetlerine göre henüz ortaya çıkmamış sağlık sorunlarının saptanması, toplumda en sık görülen bazı hastalıklar yönünden risk faktörlerinin belirlenmesi ve bireylerin sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için önerilerde bulunulmasıdır.

Özellikle kronik hastalıklar ve bulaşıcı hastalıklar kendini belli etmeden sinsice ilerler. Rahatsızlık vermeye başladığında hastalık tablosu oturmuş ve tedaviye geç kalınmış olabilir. Bu durumda ise, tedavi süreci uzayacak, yaşam kalitesi bozulacak, masraflar artacak ve daha birçok olumsuzluk meydana gelecektir.

Hayatımızın yoğunluğundan dolayı check up yaptırmak için kendimize zaman ayıramayabiliriz.
Dolayısıyla bu check-up hizmetini evde ya da işyerinde almak isteyebiliriz. Bunu düşünen sağlık kuruluşları evde sağlık hizmeti vermektedir.

Evde sağlık hizmeti genel olarak aşağıdaki işlemlerden oluşmaktadır:

  • Laboratuar Tetkikleri
  • Ekg
  • Akciğer filmi
  • Doktor Muayenesi

Bilgilendirme amaçlıdır.