Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Aktinyum Tedavisi


Aktinyum tedavisi, alfa parçacıkları yayan bir radyoaktif izotop olarak, hedeflenmiş kanser tedavisinde kullanılmaktadır. Bu tedavi, özellikle prostat kanseri gibi belirli kanser türlerinde kullanılan bir yöntemdir. Alfa terapisi olarak da bilinen bu yöntem, radyoaktif maddenin doğrudan kanser hücrelerine yönlendirilmesi ve çevre sağlıklı dokulara zarar vermeden bu hücreleri yok etmesi prensibine dayanan tedavi yöntemidir.

Detaylı bilgi ve hızlı Aktinyum randevusu için;  

444 54 33 çağrı merkezimiz ya da

Whatsapp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

Kanser tedavisinde devrim niteliğindeki gelişmeler, sürekli olarak tıp dünyasının dikkatini çekmektedir. Bu yeniliklerden biri de, özellikle hedeflenmiş radyonüklid terapisi alanında umut vaat eden Actinium-225 (Ac-225) tedavisidir. Lifemed ileri görüntüleme, tanı ve tedavi merkezinde Aktinyum tedavisi yapılmaktadır. Bu tedaviden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Aktinyum-225 Tedavisinin Avantajları

  • Hedeflenmiş Tedavi: Ac-225, antikorlar veya peptidler aracılığıyla doğrudan kanser hücrelerine yönlendirilir, bu da çevre dokulara zarar verme riskini azaltır.
  • Yüksek Etkililik: Alfa parçacıkları, kanser hücrelerini öldürmede beta parçacıklarına göre daha etkilidir.
  • Düşük Yan Etki Oranı: Tedavi, hedeflenmiş olduğu için, genel radyoterapilere kıyasla daha az yan etkiye sahiptir.

Aktinyum-225 Tedavisinin Potansiyel Yan Etkileri

Her tıbbi tedavi gibi, Actinium-225 tedavisinin de bazı potansiyel yan etkileri bulunmaktadır. Bunlar arasında mide bulantısı, yorgunluk ve kan hücrelerinde azalma ve yülsek oranda ağız kuruluğu gibi etkiler yer alabilir. Ancak, bu yan etkilerin şiddeti ve sıklığı, tedavinin uygulandığı hastanın durumuna ve tedavi edilen kanser türüne göre değişiklik gösterebilir.

Prostat Kanserinde Aktinyum-225 Tedavisi

Aktinyum-225 PSMA tedavisi, metastatik ve kastrasyona dirençli prostat kanserininde uygulanabilir. Kastrasyon ile uyumlu serum testrn seviyesine rağmen hastalıkta ilerlemenin olması ile kastrasyona dirençli hastalıktan bahsedilir. Tedavi kararı hastayı takip eden doktorunun uygun görmesiyle verilir. Aktinyum-225 tedavisi, kanser tedavisinde önemli bir ilerleme olarak görülmekte ve bu alandaki araştırmalar devam etmektedir. Tedavinin etkililiği ve güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinmek için klinik çalışmaların sonuçları beklenmektedir.

Bilgilendirme amaçlıdır.

Sayfa Sonu

Daha fazla sayfa yok

Sonraki Sayfa