Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Kişiye Özel Diyet Programı


İnsanlar çocukluktan itibaren veya yetişkin döneminde belirli sebeplere bağlı olmak üzere kilo alabilmektedirler. Bazı insanlarda aşırı kilolu olma hali yani obezite doğuştan gelen bir hastalık olarak ortaya çıkarken bazı insanlarda farklı hastalıkların tetiklediği bir hastalık olarak belirmektedir.

Obezite Kaynaklı Hastalıklar Hangileridir?

Obezite aşırı kilolu olma haliyle son bulan bir hastalık değildir. Yer bulduğu yer insan bedeni olduğu için vücutta meydana getirdiği değişim haliyle vücudun tamamını etkilemektedir. Bu etkileşim sonucunda ise vücudun bütün organları risk altında kalmaktadır. Bu risk ise tıp literatüründe komplikasyon olarak tabir edilen Türkçesi yan etki olarak ifade edilen bir risktir. Aşırı kilolu olan insanların hemen hemen tamamı bu riskin altındadır. Kalp ve damar hastalıkları, şeker hastalığı, bezginlik gibi ruhsal hastalıkların da tetikleyicisi olan birçok sorunun şişmanlıkla birlikte daha çabuk oluştuğu ve ortaya çıktığı ispatlanmış tıbbi bulgulardır.

Aşırı Kilolardan Korunmak Mümkün mü?

İster çocukluktan bir hastalık olarak gelsin isterse sonradan yetişkin obezite olarak ortaya çıksın aşırı kiloluk ile mücadele etmek ve etkilerini en aza indirmek mümkündür. İnsan vücudunda yağ hücrelerinin çaplarının büyümesi ve çoğalması ile oluşan kiloluluk halinin ortaya çıkmasını önlemek için alınabilecek en önemli tedbir hiç şüphe yok ki kiloluğun kaynağını kurutmakla mümkündür. Kiloluğun kaynağı eğer aşırı ve dengesiz beslenme ise kiloluğa karşı alınabilecek yegâne tedbirin aşırı beslenmeyi kesmek ve daha dengeli beslenmeye çalışmak olduğunu söyleyebiliriz.

Kişiye Özel Diyet Programını Nasıl Uygulayabilirim?

 Nasıl besleneceğinizi ve dengeli beslenmeyi bilmiyor musunuz? Üzülmeyin. Çünkü dengeli beslenme konusunda yeterli bilgiye sahip çok az insan vardır. Onların da tamamına yakını diyetisyenlerdir. Siz de kilolu birçok insanın hatta çevrenizde gördüğünüz birçok zayıf insanın yaptığı tercihi yaparak zayıf beslenmenin yollarını öğrenebilirsiniz. Bunun için iyi bir kişiye özel diyet programına ihtiyacınız var demektir.

Detaylı bilgi için randevu alabilir veya 444 54 33 çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgilendirme amaçlıdır.

Sayfa Sonu

Daha fazla sayfa yok

Sonraki Sayfa