Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?


İlgili Poliklinikler

Ağız ve Diş Cerrahisi

Lazer epilasyon uygulamalarının seans sayılarında ortaya çıkan farklılıklar için en önemli etken uygulamanın vücudun hangi bölgesine yapıldığı ile alakalıdır...

Lazer epilasyon uygulamasında seans sayılarını belirlemek çoğu zaman için mümkün olmamaktadır. Bunun nedeni uygulamanın yapıldığı vücut bölgesine, kıl yapısına ve cilt tonuna göre farklılıklar göstermesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden lazer epilasyon kaç seans sürer? sorusuna kesin ve net bir cevap vermek genelde mümkün olmamaktadır.

Lazer epilasyon uygulamaları kaç seans sürmektedir?

Lazer epilasyon uygulamalarının seans sayılarında ortaya çıkan farklılıklar için en önemli etken uygulamanın vücudun hangi bölgesine yapıldığı ile yakından alakalı olmaktadır. Koltuk altı, bikini bölgesi ve bacaklarda kıl ya da tüylerin tamamen yok edilebilmesi için 5 ya da 6 seans yeterli olmaktadır. Ancak kılların daha ince olduğu kollar üzerinde kılların yok edilmesi için daha fazla seansa ihtiyaç duyulabilmektedir. Bunun yanında hormonlara daha duyarlı olan yüz bölgesinde lazer seanslarının uygulama sıklığı farklı olabilmektedir. Bu bölgede genelde 10 – 12 seans aralıklarında uygulamalar yapıldığını söylemek mümkün olmaktadır.

Bunların yanı sıra seans sayıları ve aralıkları bölgesel tüylerin sahip oldukları yapıya göre farklılık göstermektedir. Kalın ve koyu renkli tüyler lazer epilasyon uygulamalarına daha hızlı cevap vermekte ve istenen sonuçlar düşük seans sayıları ile elde edilebilmektedir. Bu tür kıl yapısına sahip olan bölgelerde seans sayıları daha az olmaktadır. Ancak bunun tam tersi kıl yapısına sahip olan bölgeler için seans sayılarının 10 ya da 12 seansa kadar çıktığını görmek mümkün olmaktadır.


Detaylı bilgi için randevu alabilir veya 444 54 33 çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgilendirme amaçlıdır.
İçeriğimiz daha önce 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
24 Ekim 2013 Perşembe - 22:04