Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Lazer Epilasyon Nedir?


İlgili Poliklinikler

Ağız ve Diş Cerrahisi

Günümüzde kullanılan modern epilasyon yöntemlerinden biride lazer epilasyon olmaktadır. Lazer ışığı yayan

Günümüzde kullanılan modern epilasyon yöntemlerinden biride lazer epilasyon olmaktadır. Lazer ışığı yayan cihazlar ile gerçekleştirilen bu yöntem ile vücut üzerinde yer alan her bölgedeki kılları ve tüyleri almak mümkün olmaktadır. Şimdi lazer epilasyon nedir? buna daha yakından bakalım.

Lazer epilasyon nedir?

Lazer epilasyonda önemli olan dalga boyudur. Epilasyon sırasında ışık kıl köklerinde bulunan renk verici hücrelere etki etmektedir. Işık enerjisinin ısı enerjisine dönüşmesi ile kıl kökü tahrip olmakta ve bu şekilde vücut üzerinde bulunan kıl ve tüyler yok edilmektedir. Kıl köklerinde bulunan hücrelerin yakılması sonucunda aynı bölgede tüy çıkışı tekrar görülmemektedir Bu durum lazer epilasyon işleminin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi anlamını taşımaktadır.

Lazer epilasyon işlemlerinde önemli olan kıl kökünün yapısı ve cilt rengi olmaktadır. Epilasyon yapılacak alan üzerinde kıl ne kadar koyu renkli ya da siyah, sert ve kalın, cilt rengi de ne kadar açık tonda ise yapılan işlemler o derece başarılı sonuçlar ön plana çıkarmaktadır. Bu nedenle epilasyon işlemine başlamadan önce cilt tipi ve rengi üzerinde birtakım testler yapılmakta ve testlerin ardından elde edilen sonuçlara göre işlem başlatılmaktadır. Cilt tipinin tayin edilmesinde kliniklerde kullanılan cihazlar arasında en çok tercih edilen dijital spektrofotometredir. Kişinin hangi cilt tipine sahip olduğunun anlaşılmasında oldukça önemli bir konumda yer alan bu cihaz, epilasyon işlemine başlamadan önce birçok kişide uygulama altına alınmaktadır.


Detaylı bilgi için randevu alabilir veya 444 54 33 çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgilendirme amaçlıdır.
İçeriğimiz daha önce 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
24 Ekim 2013 Perşembe - 22:09