Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Buz Lazer Platinum


Buz lazer nedir?

Alma Lasers tarafından geliştirilen bir teknoloji olan buz lazer, epilasyon sırasında karşılaşılan ağrı ve acı gibi problemleri buz başlığı ile -3 dereceye kadar soğutabilmesi nedeniyle buz lazer nedir sorusuna yanıt olarak üretilen bir teknolojidir. İşlem sırasında tedavi başlık uçlarının geniş ve büyük olması nedeniyle seans süresinde tasarruf sağlayan buz lazer teknolojisi acı eşiği düşük olan kişilere tavsiye edilmektedir. Erkeklerde de sırt, göğüs, omuz, kol, bacak, ense vb. bölgelerdeki tüylenme alanlarında kullanılan buz lazer kalın kıllarda olduğu gibi ince ve açık renk tüylerde de etkilidir.

Buz Lazerin Avantajları Nelerdir?

Klasik lazer teknolojilerinin yerine kısa süreli seanslarda da sonuç elde etmeyi olanaklı hale getiren buz lazer Platinum, cilt rengi kıl renginden 1 ton koyu olan kişiler için kullanıma elverişlidir.

Esmer ten üzerinde, yaz veya kış sezonu fark etmeksizin enerjiyi tek seferde blok olarak deriye aktarmaması nedeniyle kullanılabilen Buz lazer epilasyon erkeklerin kıl köklerinde de sonuç vermektedir.

3 FARKLI DALGA BOYU

Buz lazer Platinum, her kıl folikülü için farklı yapıları hedef olarak alan 3 farklı dalga boyu ile geniş bir etkinlik alanı içerir. 

  • 755 nm Alexandrite dalga boyu Cilt tipi I-IV arası ve koyu renkteki bulge anatomik yapılı kıl foliküllerinin epilasyonu için,
  • 810 nm Diode dalga boyu, tekrarlama hızındaki yükselik ve uygulama alanının genişliği ile yanak, sakal, bacak, kol gibi bulb ve bulge anatomik yapıları için,
  • 1064 nm Nd: YAG dalga boyu, kasık ve sırt gibi kıların gömülü olduğu bulb ve papilla anatomik yapılı alanlar için tasarlanmıştır.

Buz Lazer ile alexandrite Lazer Arasındaki Fark Nedir?

Alexandrite lazer genellikle kalın tüyler üzerinde ve beyaz tenli kişilerde etkili olan bir lazer epilasyondur. Herhangi bir soğutucu başlığı bulunmamaktadır. Buz lazer cildi soğutarak tüylerden arındırma amacıyla üretilen, ince tüyler, koyu, beyaz veya buğday tenli kişilerde de uygulanabilen bir lazerdir.

Buz Lazer Hangi Bölgelere Uygulanır?

Soprano Ice Platinum, sırt, omuz, kol, alın, boyun, kaş arası, gözaltlarındaki ince tüyler, sakal, göğüs, bacak, genital bölge, el üstü gibi bir çok bölge üzerine uygulanabilmektedir.

Detaylı bilgi için dermatoloji kliniğimizden randevu alabilir veya 444 54 33 çağrı merkezimiz ile

iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz iletişim için;
Sizi Arayalım

 

Bilgilendirme amaçlıdır.


Buz Lazer Platinum İle İlgili Yazılar