Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

DRX 9000


DRX 9000 Combo, ameliyat önerilen bel veya boyun fıtıklarının tedavisinde, birincil tedavi yöntemi sağlayan bir fizik tedavi cihazıdır. 

DRX9000 Spinal kombinasyon sistemi, dayanılmaz sırt ve boyun ağrılı hastalarda birincil tedavi yöntemi olarak kullanılıp, sonuç alınan bir sistemdir.  Ameliyatsız bel ve boyun fıtığı tedavisi sağlayabilme avantajı taşır. 

DRX 9000 fiyatı

Detaylı bilgi ve hızlı DRX9000 randevusu için;  

444 54 33 çağrı merkezimiz ya da

Whatsapp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

DRX9000 Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  • 30 dakika kadar süren DRX tedavisi sonrasında, gevşemiş kasları konsolide etmek için soğuk paketler ve interferens akım kullanılır.
  • Toplam tedavi 1,5 saate yaklaşır, ilk seanslarda hafif ağrılar olabilir, bu dekompresyona değil, pozisyon değişikliğine bağlıdır.
  • Tedavinin başlangıcında antienflamatuar ağrı kesiciler ve kısa sürelik çelik balenli lumbosakral korse kullanılır.
  • DRX uygulamasıyla, omurların arası yavaşça açılır, disk içi basınç iyice azalır ve vakum etkisi oluşur.
  • Vakum etkisiyle diskin içindeki jelöz çekirdek yerine itilir, omur ve disk arasındaki plakdan oksijen ve diskli besleyici sıvılar geri emilir, dejenere diskin beslenmesiyle iyileşme başlar.


DRX 9000 Tedavisi Ne Kadar Sürer?
DRX 9000 Combo tedavisi ilk iki hafta, haftada 5 seans, 3. ve 4. hafta haftalarda 3 seans, son iki hafta haftada 2 seans olmak üzere toplam 20 seans sürer.

DRX 9000 Combo Tedavisi İçin Uygun Muyum?
Bel ve boyun fıtığı, siyatik ağrısı, omurilik kanal darlığı, kronik bel ağrısı hastaları DRX tedavisine alınır. Kanser, ileri osteoporoz, omurgada kayma, fıtıktan parça kopup omurilik kanalına düşmesi, omurgada metal implantları olanlar, DRX tedavisi için uygun aday değildir. Başarısız bel ve boyun ameliyatı geçirmiş hastalar ise tedavi için 6 ay beklemelidir. 6 ay sonucunda DRX tedavisine girebilirler.

Tedavi Sırasında Nasıl Giyinmeliyim?
Tedavinin mevisimine göre rahat edebileceğiniz, şort, tişört, eşofman altı ve üstü gibi rahat kıyafetler daha konforlu olacaktır. DRX tedavisi sırasında müzik dinleyebilir, film izleyebilirsiniz.

DRX 9000 tedavisi yapan hastaneler nerelerdir?

Drx 9000 tedavisi yapan hastaneler arasında Kadıköy Bağdat Cd.'deki Lifemed Tıp Merkezi'miz vardır.

Bilgilendirme amaçlıdır.