Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

DRX 9000


Ameliyatsız Bel ve Boyun Fıtığı Tedavisi

DRX 9000 Combo, ameliyat önerilen bel veya boyun fıtıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

DRX 9000 Combo Spinal Dekompresyon Cihazı

NASA'nın uzay çalışmalarında, astronotların bel ağrılarının azaldığı ve rahatladıkları gözlendi. Yerçekimsiz ortamın diskler arasındaki basıncı azaltması ve sinirler üstündeki baskıyı azaltmasından esinlenip spinal dekompresyon cihazı geliştirildi.

DRX Tedavisi Nasıl Uygulanır?

DRX 9000

30 dakika kadar süren DRX tedavisi sonrasında, gevşemiş kasları konsolide etmek için soğuk paketler ve interferens akım kullanılır. Toplam tedavi 1,5 saate yaklaşır, ilk seanslarda hafif ağrılar olabilir, bu dekompresyona değil, pozisyon değişikliğine bağlıdır. Tedavinin başlangıcında antienflamatuar ağrı kesiciler ve kısa sürelik çelik balenli lumbosakral korse kullanılır.

DRX uygulamasıyla, omurların arası yavaşça açılır, disk içi basınç iyice azalır ve vakum etkisi oluşur. Vakum etkisiyle diskin içindeki jelöz çekirdek yerine itilir, omur ve disk arasındaki plakdan oksijen ve diskli besleyici sıvılar geri emilir, dejenere diskin beslenmesiyle iyileşme başlar.

Tedavi Ne Kadar Sürer?

DRX 9000 Combo tedavisi ilk iki hafta, haftada 5 seans, 3. ve 4. hafta haftalarda 3 seans, son iki hafta haftada 2 seans olmak üzere toplam 20 seans sürer.

DRX 9000 Combo Tedavisi İçin Uygun Muyum?

Bel ve boyun fıtığı, siyatik ağrısı, omurilik kanal darlığı, kronik bel ağrısı hastaları DRX tedavisine alınır. Kanser, ileri osteoporoz, omurgada kayma, fıtıktan parça kopup omurilik kanalına düşmesi, omurgada metal implantları olanlar, DRX tedavisi için uygun aday değildir. Başarısız bel ve boyun ameliyatı geçirmiş hastalar ise tedavi için 6 ay beklemelidir. 6 ay sonucunda DRX tedavisine girebilirler.

MR veya grafilerinizin raporunu bize gönderdiğinizde DRX adayı olup olmadığınız konusunda bilgilendirilirsiniz.

Tedavi Sırasında Nasıl Giyinmeliyim?

Tedavinin mevisimine göre rahat edebileceğiniz, şort, tişört, eşofman altı ve üstü gibi rahat kıyafetler daha konforlu olacaktır. DRX tedavisi sırasında müzik dinleyebilir, film izleyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için randevu alabilir veya 444 54 33 çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgilendirme amaçlıdır.