Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Genel Cerrahi


Genel Cerrahi tıbbın önemli ve geniş kapsamlı alanlarından biridir. Vücutta sistemik ve yerel sorunların cerrahi yöntemlerle tedavisi yanında, genel prensipler (yara iyileşmesi, yaralanmaya metabolik ve endokrin cevap gibi) konuları içeren ve gelişimleri açısından pek çok cerrahi ve temel tıp dalını etkilemiş bir teknik disiplindir.

Cerrahi kelimesi Latince’de ‘chirurgiae’ teriminden köken almakta ve ‘el işi’ anlamına gelmektedir. Cerrahi, tıbbın en eski dallarından biri olup ilaçla ya da diğer tedavi yöntemleriyle iyileştirilemeyen hastalıkların, yaralanmaların, vücuttaki yapı bozukluklarının ameliyatla onarılması ya da hastalıklı organın kesip çıkarılarak doğal ve uygun şekline dönüştürülmesi esasına dayanır.

Genel Cerrahi bazı olgularda sadece ameliyat ile değil koruyucu hekimlik ile ameliyattan korunmayı da hedefler. Genel cerrahi ünitemizde meme hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, safra kesesi hastalıkları, troid hastalıkları (guatr), Kasık fıtıkları, Varis hastalığı, Sinüs pilonidalis (kıl dönmesi), cilt ve cilt altı kitle ve lezyonları, anal bölge hastalıklarının (hemoroid, fistül, fissür, gibi) tanı ve tedavileri yapılmaktadır.

Bilgilendirme amaçlıdır.

Genel Cerrahi Bölümündeki Doktorlarımız