Kadıköy Lifemed Tıp Merkezi
Sizi Arayalım
ONLINE GÖRÜŞME
Whatsapp

Kadın Sağlığı ve Hastalıkları


Genç hastaların gebe kalmadan önceki tetkikleri ile başlayan gebelik takiplerinde ikili, üçlü test renkli doppler, ultrasonografi, NST yapılabilmekte, dört boyutlu ultrasonografi (4D) ile anne karnındaki bebeğin görüntüsü izlenebilmektedir. Bu şekilde; ileri yaş gebelikler, diyabet, hipertansiyon, bebeğin gelişme geriliği olan komplike gebeliklerin yakın takibi yapılıp, gerektiğinde genetik tanı amaçlı amniosentez gibi invaziv girişimler yapılabilmektedir.

Menopoza giriş ve sonrasındaki kritik dönemde pap smear testi (rahim ağzında kanser araştırması), kan biyokimyasında hormon ve lipid profili, transvajinal ultrasonografi, mamografi, meme ultrasonografi ve kemik dansitometrik (kemik yoğunluğu ölçümü) tetkikleri ile desteklenerek hayat kalitesini arttırıcı beslenme, yaşam tarzı ve antiaging programları uygulanmaktadır.

Ünitemizde periyodik muayenelerde yapılan servikal smear (rahim ağzı kanseri taraması), transvaginal renkli Doppler ultrasonografi yöntemleri ile jinekolojik kanserler taranmakta, gereğinde pipelle endometrial örnekleme, probe küretaj, koter ve kriyoterapi uygulamaları ve HPV virüs tetkiki takibi ve tedavisi de uygulanmaktadır.

Bilgilendirme amaçlıdır.

Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Bölümündeki Doktorlarımız


Kadın Sağlığı ve Hastalıkları İle İlgili Yazılar